Фев
5

Як часто горять лампи розжарювання у світломузиці?

Хто бачив, як мигають лампи розжарювання у світломузиці, той, можливо, танцював під музику… Не секрет, що лампи розжарювання не люблять, коли їх часто вмикати. Причина перегоряння спіралі проста: в холодному стані опір лами може бути в 10 раз меншим, ніж в гарячому. Відповідно через холодну спіраль проходить струм в 10 раз більший, який створює своєрідний “удар” (магнітними силами) по спіралі і виводить лампу з ладу.

Через це вирішив зробити експеримент: як змінюється опір спіралі, якщо відключити напругу
Для цього спаяв простеньку схему (тумблер, лампочка 100 Вт, омметр, вилка на 220В):

опір лампи розжарення

Заміряв опір лампи в холодному стані, він складав Rхолод. = 25,1 Ом. (Розрахунковий опір гарячої спіралі 100-ватної лампи буде Rгаряч. = 484,0 Ом) Потім тумблером подавав на лампу напругу, щоб нагрілася, і назад переключав на омметр. Ці дії повторював стільки разів, поки не заповнив таку таблицю:

t, c R, Ом
1,5 100
2,0 80
3,2 60
3,8 50
5,4 40
6,3 35
9,2 30
60,0 25

Як видно, опір різко падає зразу після виключення лампи. Оскільки я робив все вручну, то навіть не вдалося заміряти показники, що були до першої секунди. Але можна припустити, що десь за 0,5 сек опір зменшується приблизно в 2 рази (тобто до 200 Ом)

Тепер повернемося до світломузики. Практика показує, що лампи накалювання у світломузиці перегоряють не так часто, як здається на перший погляд. Це може бути пов’язано з тим, що лампа спалахує раз за разом і не встигає охолонути. Тобто, було б гірше, якби вона спалахувала рідше! Подивіться на світломузику і порахуйте скільки разів за секунду блимнула лампочка.

Крім того, якщо спіраль лампи тримати постійно підігрітою (так, щоб не світилася), то це також продовжує її термін експлуатації.

Так що, якщо є бажання, то можете робити світломузику і не перейматися, що погорять ваші лампочки.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~