Окт
19

Діодний міст

Діодний містДіодний міст складається з кількох діодів і призначений для перетворення змінної напруги в постійну. Мости бувають однофазні і трьохфазні. Однофазний діод ний міст складається з чотирьох діодів (схема Греца, але не Герца), як це показано на рисунку 1. Напруга подається на виводи позначені тильдою ~, знімається з виводів плюс + і мінус -. Як видно зі схеми на плюсовому виводі з’єднуються катоди діодів, на мінусовому – аноди. Таку комбінацію варто запам’ятати – пригодиться при складанні схеми моста або при його перевірці.

Схема діодного моста в різних варіантахДіодний міст можна скласти самому або купити готовий. Для діодного моста у готовому корпусі більше підійде схема на рис.1(в). Діодні мости зустрічаються у блоках живлення (БЖ) або у електронних вузлах, де треба зробити живлення якоїсь схеми. Якщо класифікувати блоки живлення на трансформаторні та імпульсні, то у трансформаторному БЖ діодний міст стоїть на виході схеми, а у імпульсному – на вході.

При несправності моста найчастіше горить одна його половина: один діод пробивається другий обривається, або обривається тільки один діод і все. Якщо горить половина моста, то він випрямляє відповідно тільки один півперіод синусоїди. В результаті напруга стає трохи меншою і збільшуються амплітуда пульсацій. Наприклад, в підсилювачі звукової частоти, при несправності моста, в динаміку буде чути низькочастотний звук (гул).
В електриці і електроніці використовують ще інші випрямлювачі: схема Міткевича, схема Ларіонова.
Трьохфазний міст, складений по схемі Ларіонова аналогічний розглянутому вище, тільки в нього не чотири діоди, а шість. Такий міст знаходиться в автомобільному стартері та багатьох трьохфазних електричних схемах.
У схемі Міткевича всього три діода і напруга на її виході гірша (більший рівень пульсацій), ніж у схеми Ларіонова.
Схеми на 12 і 24 діода дуже складні, тому їх майже не використовують.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~