Фев
4

Експерименти над лінійним індикатором ИН-9

Індикатор ИН-9 дістав із старого радіоприймача – він там показував, яку частоту ловить приймач. Сам по собі індикатор досить цікавий, мабуть, тому, що такі деталі мало де зустрінеш. Перший раз, коли його включав, вирішив не паритися із полярністю. Думаю, яка різниця анод чи катод, по ідеї там два електроди і всередині газ, значить має світитися. Так, індикатор світиться, але не так, як треба. Не сподобалося те, що на початку лампи була пляма. Звичайно, я включав лампу через обмежувальний резистор 10кОм + реостат 470кОм для змінювання напруги.

Не знаю, чи можна підключати до подібних ламп неправильну полярність чи взагалі змінну напругу. Справа в тому, що коли її включив із правильною полярністю, то шкала починала світитися від середини, а не від початку. Крім того, струм був не 12мА (як по паспорту), а 6мА. І ще цікаво, що падіння напруги на лампі при різній довжині шкали було 41В (тобто змінювався тільки струм). Можливо, я її зіпсував.

ин-9 параметри

Далі дивися, як буде світитися лампа при підключенні до неї конденсатора (щоб відфільтрувати змінну складову напруги). Коли включав лампу без конденсатора, то при зйомці на камеру, було видно, як вона мерехтить. Вирішив підключити конденсатор безпосередньо до виводів лампи. Я взяв конденсатор ємністю 2,2 мкФ х 400В. Але при включенні по такій схемі, лампа не світилася, а спалахувала один раз на декілька секунд. При виборі конденсатора меншої ємності 3,9 нФ нічого толкового не відбулося.

Потім підключив індикатор ИН-9 по такій схемі:

включення ИН-9

Це виявилася найкраща схема. При зйомці на камеру, індикатор світився без мерехтіння, оскільки напруга вже фільтрувалася конденсатором.

Більш детально і наглядно показано все на відео:

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~