Окт
28

Використання електровакуумних приладів. Фото деяких ламп

Часто можна почути, як електровакуумні прилади називають просто електронними лампами. Дійсно вони чимось схожі на лампи, але кожна з них має своє призначення і може виконувати різні функції. І не обов’язково, щоб там щось нагрівалося чи світилося.

В наш час електровакуумні прилади майже не використовуються – їх замінили діоди, транзистори і т.д. Тривалий час ще трималися кінескопи і електроннопроменеві трубки (наприклад, в осцилографах), але й для них знайшли заміну. Можна лише спостерігати, як вони “вимирають”.

електровакуумні лампи

Де використовуються електровакуумні прилади?

Виявляється, про лампи не тільки не забули, але й повним ходом їх використовують у деяких приладах.

- Всім відома мікрохвильова піч, в ній основним елементом є магнетрон – різновид електровакуумного приладу, випромінює надвисокі частоти. Правда, магнетрон знаходиться у не скляному корпусі, але це точно “лампа”.

- Лампові підсилювачі звукової частоти – зразу думав, по приколу їх роблять, комусь немає що робити, чи щоб був раритетний стиль. Але час від часу натикаюся на цю тему і бачу, що вона має популярність і не йде на спад. Ламповий підсилювач, на відміну від транзисторного, має свій характерний звук. Колись читав хороше порівняння. Якщо попробувати звичайну воду, дистильовану і мінеральну – в кожної свій присмак. Так само звук є “живий”, з лампового підсилювача чи з транзисторного. Також чув, що лампи менше бояться короткого замикання, порівняно із транзисторами.

- На радіоринках лампи не тільки продають, але й купляють. Якщо маєте десь свої запаси, можете вияснити це питання. Беруть, як правило, нові лампи і не всіх марок – треба питатися.

На згадку виклав фотографії ламп, які були в мене. Всі їх викинув у сміття, залишив лише 6П45С – нехай буде в моєму “музеї”.

6Ж5П (85рік)

6Ж5П

***

6Ж52П 85рік

(від назва попередньої лампи відрізняється лише на одну букву)

6Ж52П

***

6И1П 66рік

6И1П

***

6К3 55рік

Ця лампа знаходиться в металевому корпусі, але всередині також є скло. Не розбирав її, зламав тільки виступ з пластмаси, що біля виводів і звідти посипалися осколки. Не знаю звідки вона, якась військова, а може ні.

6К3

***

6К4П 65рік

6К4П

***

6Н2П 74рік.

6Н2П

***

6П3С 63рік

6П3С

***

6П14П 85рік

***

6П45С 83рік

Лампа-звірюка. Зверху на ній видно анодний вивід, до нього також під’єднувався провід, але там була висока напруга. Якщо піднести викрутку, то з неї йшли іскри (газовий розряд) і був запах озону. Така лампа стояла на виході рядкової розгортки телевізора.

6П45С

***

6Ф1П 77рік

6Ф1П 77рік

***

Кварци, ніяких спіралей з підігрівом у них немає, самий кристал, але в скляній колбі.

кварц

***

В таких коробочках лампи зберігалися. Для них вирізалися отвори в папері, щоб лампа “висіла” в повітрізапаковані лампи

***

Розрядники

розрядники

***

Індикаторна лампа ИН-9 (експерименти над нею тут)

ин-9

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~