Громполоса | Радіоелектроніка
Окт
7

Громполоса

Громполоса (громовідвідна, захисна смуга) призначена для захисту станційного обладнання від перенапруги. Під станційним обладнанням маються на увазі АТС, телефонні апарати та інша апаратура.

До громполоси можна підключити 25 пар. Якщо на одній із пар повишається напруга, то спрацьовує вугільний розрядник. Також, при збільшенні, струму “вискакує” термічка, точніше пружинний контакт, який замикає лінію на землю. На фотографіях видно, що ці пружини трохи відхилені вбік.

Зараз громполоси морально застаріли і на їх заміну прийшли більш компактні захисні елементи. Вони можуть бути у вигляді вставок в кроновський крос або окремих плат.

До речі, час спрацьовування розрядників відносно великий і дуже часто вони не здатні захистити чутливу апаратуру (цифрові АТС, цифрові телефони) від дії електромагнітних імпульсів.

громполоса

громполоса

громполоса фото

термічка і розрядник від громполоси

На фотографії вище видно елементи вугільного розрядника: два вуглі і прокладку між ними. Справа знаходиться термічка.

Нижче знаходиться накінечник від прибора ИП-60, який призначений для того, щоб вставляти його в потрібну пару громполоси і заміряти параметри лінії. Зручна штука. На жаль, самого прибора ИП-60 не можу показати.

ИП-60

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА