Хто такий Роберт Нойс? | Радіоелектроніка
Дек
12

Хто такий Роберт Нойс?

Зайшов сьогодні на Google і випадково побачив новий дудл: мікросхему. Це зразу викликало в мене цікавість і я пішов далі. Виявляється сьогодні день народження видатного і водночас маловідомого інженера, якого звати Роберт Нортон Нойс

(Robert Norton Noyce, 12 грудня 1927 – 3 червня 1990)

Це він і ще семеро його колег організували фірму Fairchild Semiconductor, де в 1959 р. було створено першу мікросхему на кристалі кремнію, вона була виготовлена за планарною технологією. Комерційне виробництво мікрочіпів було налагоджене в 1961 р.

Взагалі то першу мікросхему придумав Джек Кілбі із Texas Instruments на півроку раніше за Нойса (у 1958 р.), проте її технологія була недосконала. Крім технологій, відмінністю мікросхем було ще те, що у Джека Кілбі вони виготовлялися на германії, а у Роберта Нойса на кремнії – саме кремній зараз найчастіше використовують для виготовлення напівпровідникових приладів. Ці два інженери працювали незалежно один від одного, але через те, що досягнули результату майже одночасно, у них виник невеличкий конфлікт, який згодом владнали.

В 1968 р. Роберт Нойс разом із Гордоном Муром створили фірму Intel, а через два роки першу запам’ятовуючу мікросхему DRAM (динамічний оперативний запам’ятовуючий пристрій). Цей тип пам’яті зараз широко використовується в комп’ютерах.

У житті Роберта Нойса є ще багато інших цікавих і значущих подій, але ці дві: створення мікросхеми і заснування фірми Intel – варто запам’ятати.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

4 коммент. к записи “Хто такий Роберт Нойс?”

 • Виктория 18/12/2011 - 20:54

  очень интересная информация. Теперь я знаю и про микросхем и про Роберта Нойса :))

 • Констанин 20/12/2011 - 9:10

  Спасибо за статью, интересно было прочитать и узнать новое для себя)

 • Михаил 24/12/2011 - 23:30

  Спасибо за интересную информацию. Теперь знаю откуда все взялось.

 • Гуррри 30/01/2012 - 18:38

  Спасибо! Позновательно!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА