Окт
9

Індикатор напруги своїми руками

індикатор напругиДля виготовлення індикатора напруги знадобиться:
– пластмасовий ковпачок від ручки;
– маленька неонова лампочка;
– резистор 1 МОм 0.25 Вт;
– конденсатор МБМ 0.25 мкФ 150 В (можна негодний);
– спиця або провід;
– кембрик.

Особливу увагу приділяйте вибору резистора і неонової лампочки. В нашому випадку це має велике значення, бо при не правильному їх виборі вас може вдарити електричним струмом. Якщо не маєте досвіду, то краще проконсультуйтеся із людиною, яка має досвід роботи з електротехнікою.

Майте на увазі, неонова лампочка нагадує лампу розжарювання, тому треба глянути, чи немає в ній спіралі. В неї повинно бути два електроди, які ізольовані між собою. Якщо подати на неї напругу, то відбувається розряд оранжевого кольору. Хоча коли Ви будете купляти неонову лампочку, то нормальні продавці іншу не дадуть.

індикатор своїми руками

Резистор я вибрав 750 кОм 0.25 Вт. На фотографії його не видно – він схований у чорний кембрик. У готових індикаторах його номінал складає 1МОм.

Конденсатор потрібний тільки як матеріал. Виріжте з нього кільце шириною 3-4 мм. Біля виводів конденсатора є пластмаски – одну з них можна використати як заглушку (на фотографії вона зеленого кольору. Кільце можна зробити з інших матеріалів.

Спицю (провід) вибираєте довжиною 20-25 мм. Якщо спиця залізна, то можна спаяти за допомогою кислоти (хлористий цинк) або паяльним жиром. Інший спосіб: накрутити на спицю латунну гайку і паяти до гайки – вона буде додатковим кріпленням до корпусу. Після збірки індикатора натягнете на спицю кембрик.

Всі деталі з’єднуються послідовно: спиця – резистор – неонка – контактне кільце.

Важливим моментом є надійне кріплення спиці до ковпачка.

Що вийшло в мене, дивіться на відео:

Такий індикатор напруги ви робите на свій страх і риск. Я його використовую в мережі 220 В. Для перевірки високої напруги використовуйте нормальні індикатори, що випускає промисловість.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~