Июль
21

Індикатори напруги, який кращий?

індикатори напругиВ продажі є різні індикатори напруги. Який з них кращий? Той що дорожчий з якимись примочками, чи, може, надійніше купити самий простий (неонова лампочка + резистор).

Зараз випускають індикатори дуже чутливі до електричного поля і, щоб перевірити наявність напруги, не обов’язково торкатися струмоведучих частин. Якщо немає досвіду, то це може збити з пантелику. Ще є хороший момент, крім напруги деякими індикаторами можна перевіряти опір на наявність обриву.

***

Почнемо з найпростішого:

індикатор напруги

Таким індикатором можна перевіряти лише наявність напруги на фазному проводі. Основні елементи індикатора: неонова лампочка і резистор (на фото він чорного кольору).

Переваги: простота конструкції, не треба додаткового живлення (акумуляторів);

Недоліки: в сонячну погоду слабо видно світіння лампочки.

***

Індикатор на світлодіоді. Непоганий тип, подобається тим, що по ціні він не набагато дорожчий від попереднього, але має деякі плюси. Світлодіод світить яскраво. Додатково можна перевіряти чи нема обриву (зручно для перевірки запобіжників, провідників, катодів ламп денного світла, звичайних ламп розжарення).

індикатор напруги

Недолік – треба міняти акумулятори. І ще, ним треба вміти користуватися. Нічого складного в цьому нема, але дехто впадає в паніку. Для визначення фази, тримати індикатор треба тільки за пластмасовий корпус, торкатися металевого сенсора на кінці не треба! Інакше він буде світитися як на фазі, так і на нулі. Пам’ятаю випадок, коли по цій причині індикатора повернули назад в магазин. Бо сказали, що він світить коли треба і не треба.

***

Індикатор з рідиннокристалічним дисплеєм

індикатор напруги

Не подобається мені цей індикатор, в сутінках нічого не видно. Хоча, якщо немає нічого кращого під рукою, то беру, тому що основна його перевага – це відсутність елементів живлення. Крім того має фіксовані значення напруги (12; 36; 55; 110; 220 В), іноді на них можна орієнтуватися, але в загальному випадку це дурниця, бо в основному він бреше. Як на мене, то на автомобільному акумуляторі таким індикатором перевіряти напругу немає сенсу, бо може показати її і на “підсівшому” акумуляторі. Для визначення фази також краще тримати за корпус. Ще мені подобається такий індикатор тим, що показує напругу на деяких вазонах :), які висять на стіні, можна робити якісь невеличкі дослідження.

***

Індикатор STDZ-8848.

індикатор напруги stdz 8848

Нічого особливого в ньому нема, просто дорожчий від всіх попередніх разом взятих. Прикольний тим, що можна перевіряти електричне поле (а може електромагнітне), наприклад, показувати дітям, чому не бажано наближатися до монітора телевізора, та інших електроприладів. “Відчуває” телевізор десь за метр. Купляв його ради пошуку схованої проводки. На базарі його не погано продемонстрували, але в мене він пищить скрізь, де попало. Може ще не навчився користуватися, або наводки великі. Коротше, не припав він мені до душі. Валявся-валявся, поки акумулятори не сіли.

Інструкція до STDZ-8848:

перша сторінка

інструкція до stdz-8848

друга сторінка

інструкція до stdz-8848

***

І на завершення. Яким би не був індикатор, перш ніж перевіряти відсутність напруги, перевірте справність самого індикатора (див. 7.4. Перевірка відсутності напруги).

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Індикатори напруги, який кращий?”

  • Виталий 13/08/2013 - 20:22

    Я пользуюсь указателем напряжения контакт-55 и поиск-1, поиск-1 мне больше нравится.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~