Март
1

Каплі води (електронна іграшка)

Author admin    Category Схеми     Tags

Електронна іграшкаСхему знайшов у журналі і, судячи із заголовку, подумав, що це дійсно корисна іграшка. Але після того, як спаяв, то розчарувався – вона не хотіла працювати. А я думав, що все так просто. Правда, я не все зробив, як було написано. А саме взяв трохи інші транзистори: КТ315 і КТ361. Можливо, це вони, а, може, і не вони, але схема не працювала. Було чути “каплі” тільки коли вимикав живлення (в момент розряду конденсатора в БЖ) або коли торкався загального проводу і бази VT1 (також було чути одну каплю). Зменшення опору R2 нічого не дало – схема мовчала. 

На такі очевидні речі, як підстройка С1, С2, С3, R3 і L1 я не звернув уваги. По моєму воно і так мало працювати. Але добрі люди підказали, що робити (дехто навіть спаяв ту схему). Треба було зменшити опір R3 приблизно до 150 кОм. Після цього схема запрацювала.

Опори R1 і R2 також замінив на 6,8 кОм кожен, але на звукову картину це майже не вплинуло.

Цікаво було погратися з індуктивністю. Її зміна дуже міняла тональність капель (від дзвінких до глухих, ніби на картон капає). В мене була індуктивність 5 мГн, така стояла колись у телевізорі. Але коли всередину запхнути викрутку (осердя), то індуктивність збільшувалася до 17 мГн і більше.

Паяти чи не паяти таке створіння – це вам вирішувати. В наш час, щоб над кимось пожартувати, можна звук капель записати на смартфон і тоді покласти в потрібне місце.

Полезная электронная игрушка

___________________________

“Полезная электронная игрушка”. Журнал “Радіосхема” №6 2006.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~