Окт
23

Компенсація поля у витій парі

"вита пара"Зачищаючи “виту пару” (UTP), легко помітити, що всі провідники скручені попарно. Зроблено так не для зручності монтажу  (хоча це також важливо), а для того, щоб сигнал зазнавав менші втрати.
Чому сигнал зазнає втрати і куди він дівається?
Відповідь на це питання подано нижче. Давайте розглянемо наступний процес.

Як відбувається компенсація поля.

Струм у провіднику йде по замкненому колу: виходить від джерела живлення і вертається назад у нього. Якщо провідники розміщені один біля одного так, як показано на малюнку, то напрям струму у першому провіднику буде протилежним напрямку у другому.

компенсація поля

При проходженні струму, навколо провідників появляються електромагнітні поля (на малюнку вони зображені червоними і синіми колами). Силові лінії електромагнітного поля взаємно накладаються. Якщо провідники віддалені один від одного, то поля між провідниками будуть додаватися (уважно подивіться на малюнок) і випромінюватися назовні. Але нам треба, щоб вони компенсувалися, а не випромінювалися. Тому провідники стараються зблизити на скільки можливо.

При скручуванні пар провідників можна досягти хорошої компенсації поля. Але треба врахувати, що при цьому збільшується довжина провідників і появляються додаткові втрати в міді.

Знання такого явища, як компенсація поля, необхідне не тільки для передачі сигналів. У електромережах, де проходять значні струми (сюди також входить домашня електропроводка), це також має значення. По-перше, зменшується випромінювання завад, які помічаються у радіоприймачах чи телевізорах. По-друге, зайві електромагнітні хвилі шкідливі для здоров’я і з ними треба боротися. Третя причина описана вище – покращення передачі сигналів.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~