Окт
22

Кроковий шукач

Кроковий шукачНа початку свого розвитку зв’язок здійснювався повністю в ручному режимі: замість АТС (автоматична телефонна станція) була людина – телефоніст. Телефоністи мали своє приміщення, де знаходилася центральна батарея (60 В), яка живила телефони, підключені до неї. Для того, щоб з’єдналося два абонента, спочатку перший абонент дзвонив до телефоніста, говорив йому з ким хоче з’єднатися і тоді телефоніст з’єднував цих абонентів. Можливо, телефоністи ще й зараз є, але їх по всьому світі одиниці.

Пізніше на допомогу прийшла автоматика. Вона була релейного типу, але основним «серцем» телефонної станції був кроковий шукач.

На цих фотографіях ви бачите кроковий шукач взятий із апаратури АРС-64.

Кроковий шукач складається з наступних основних вузлів: контактного поля, щіток і приводу.

Контактне поле складається з окремих ізольованих один від одного контактів, розташованих паралельними рядами.
Контактне поле

Щітки складаються з двох паралельних пружин, що охоплюють контакт в поле шукача з двох сторін. Контакт між щіткою і ламеллю поля створюється за допомогою тертя. Щітки ізольовані і насаджені на спільну вісь.

Щітки

Привід шукача складається з електромагніту, рушійного механізму, завдяки якому дія електромагніту перетворюється на рух щіток по контактному полю, і самоперериваючих (механічно діючих) контактів, які перемикаються в залежності від дії електромагніту шукача і положення щіток.

Привід крокового шукача

Електромагніт шукача робить більшу механічну роботу в порівнянні з електромагнітом звичайного реле. Щоб забезпечити швидке спрацьовування електромагніту, його котушка повинна мати невелику індуктивність. Більшість котушок електромагнітів шукачів мають невелике число витків, малий омічний опір і розраховуються на відносно великий струм спрацьовування (у деяких типів шукачів до 1 А). Обмежити струм можна за допомогою резистора (на фотографіях він зеленого кольору). Швидкість пересування щіток складає 40 – 60 кроків/сек.

Конструкція шукача має високу експлуатаційну стійкість, його зносостійкість – понад мільйон кроків.

Будова крокового шукача

1- якір; 2- вісь якоря; 3- котушка електромагніта; 4- корпус електромагніта; 5- відтягуюча пластина; 6- плоска пружина; 7- упор якоря; 8- трьохпроменеві контактні щітки; 9- рухаюча собачка; 10- храповик; 11- контактні ламелі; 12- струмопровідні щітки; 13- цифровий барабан; 14- штопорна собачка із вказівником; 15- пластина відлипання.

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

3 коммент. к записи “Кроковий шукач”

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА