Авг
26

Магнітола TP-9206 (JAC-3066)

Author admin    Category Ремонт     Tags

магнітола TP-9206Розглянемо дрібний ремонт магнітоли TP-9206 (чи то JAC-3066), а саме ремонт кнопок і підсвічування. Мені сказали, що туди потрапив тосол і після того магнітола почала погано працювати – самовільно шукала якусь станцію, трохи грала, потім переключалася на іншу станцію і т.д. Кнопки майже не працювали. Як завжди, в першу чергу треба зробити візуальний огляд плати та деталей. Якихось особливих пошкоджень я не помітив, крім окислення припою, але це до лампочки (в прямому і переносному значенні). Звичайно, я його почистив.

окислилося

Почав копати далі:

кнопки

Кнопки на вигляд нормальні (крім однієї) і було трохи жиру. (Насправді я замінив дві кнопки, бо вони не замикалися). Прийшлося розбирати повністю панель і вичавлювати той жир з поролону. Скористався туалетним папером:

позбавляємося жиру

Вирішив зробити передишку і взявся за підсвічування. Як видно вище, біля кнопок є три зелені лампочки. Те, що вони погоріли, немає нічого дивного – вони таке люблять робити. В мене було кілька штук, то я їх замінив. А от із рідкокристалічним дисплеєм трохи цікавіше вийшло, там лампочки були продовгуваті, в мене таких нема і я вирішив замінити їх світлодіодами. Сподіваюся, вони більш довговічні:

ремонт підсвічування

Опір резисторів обчислив по закону Ома з таким розрахунком, що на подібних світлодіодах має бути десь 3 В і 20 мА. Світлодіоди взяв із запальнички і мобільного телефону, то вийшла карикатура. (Ще треба звернути увагу на потужність резисторів, бо вони трохи гріються. Ця магнітола на 24В, то на її лампочки чогось іде 15В). Але все працює:

підсвічування працює

До речі, зверніть увагу, що я кнопки витягнув із гнізда. Саме так вдалося визначити, де собака зарита. Бо після того станція не збивалася і радіо грало нормально.

Ще падали підозри на резистори, зробив фото на всякий випадок (схема панелі нехитра: кнопки замикали відповідні резистори і завдяки цьому процесор бачив, яка кнопка нажата):

Але треба було поставити тестер на мегаоми, щоб перевірити ізоляцію, або утічку. Три кнопки (F/C, AMS, SEEK) показали опір в межах 500 – 700 кОм. Мені більше подобається сік, то я вирішив почати з кнопки SEEK. Зробив по простому, канцелярським ножем повідрізав пластмасові крапочки, крім однієї і так розібрав кнопку:

ремонт кнопки

Це велика радість бачити, що робота була не даремною. Самі розумієте, що ту чорну каламуть треба почистити. Взяв спирт, ватний тампон і витер ту гидоту. Почав міряти опір, дивлюся, а він “від’ємний“! Переключився на вольти і тестер показав 0,2 В – от вам і батарейка :), десь пішла реакція. Для повного щастя почистив також кнопки F/C і AMS, хоча вони виявилися чистими, а також кнопку М1 – після того вона стала нормально замикатися.

Ще довелося випаяти одну лампочку, бо коли світилося всі три, то напруга на них трохи просідала і радіо звучало трохи із шумами. Може, треба було брати потужніший блок живлення, але там і двох лампочок вистачатиме.

Після збірки радіо почало працювати, як нове.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~