Окт
26

Масло ВД-40 в електротехніці

Масло ВД-40 багато хто використовує, особливо шофери, у змазуванні механізмів. Але його можна також застосувати і в електротехніці. Правда, в продажі є спеціальні речовини типу «KONTAKT», для конкретних цілей вони можуть бути кращі (ще не пробував), але масло ВД-40 має свою універсальність. Ще однією перевагою є те, що термін придатності 20 років з дня виготовлення, за цей час його можна спокійно використати.

патрон і лампаУ мене одного разу мерехтіла лампочка. Підозри падали як на вимикач так і на патрон. В принципі вимикач був хороший, але й у патроні лампа була закручена до кінця (в притик). Спочатку вирішив розібрати патрон, почистити контактну пластинку і підігнути її трохи уверх. Проте, відкручуючи лампу, побачив, що вона йде туго і зі скрипом. Тоді я пирснув у патрон ВД-40 і назад закрутив лампу, причому пішла вона набагато легше і без скрипу. Включив лампу і відразу все запрацювало, світло перестало блимати. Така процедура зайняла менше однієї хвилини!

Масло ВД-40 струму не проводить – це я перевіряв особисто. Для цього відрізав дві алюмінієві пластинки розмірами 20×30 мм, припаяв до них провідники, а між пластинами поклав вату, просочену маслом. Далі послідовно підє’днав мікроамперметр із шкалою 50 мкА і лампу на 220 В (на всякий випадок, щоб запобігти короткому замиканню). Подав змінну напругу 220 В, стрілка амперметра навіть не поворухнулась – це говорить про те, що струм через масло не протікає. Придушив паличкою пластини, щоб вони зблизилися, але реакції не було ніякої.

Потім перевірив, чи не загоряється масло від іскри. Торкався однією пластиною до іншої, щоб отримати іскру. Проте масло не загорілося. Все ж таки, після того як попирскаєте, рекомендую почекати, поки масло підсохне, а тоді включати напругу. Можливо, у моєму експерименті іскра була замала, хоча буду знати, що нема чого особливо боятися.

Ще про масло. Десь читав, якщо мобілка впала у воду, треба розібрати телефон, витерти вологу, підсушити і обробити плату маслом ВД-40. Так воно повністю витисне вологу із поверхні і важкодоступних місць. Але після того телефон треба тримати у чистоті, бо до масла прилипає пил. При нагоді можете пробувати такий метод, але ще є спеціальні речовини для промивки ВЧ вузлів.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Масло ВД-40 в електротехніці”

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~