Фев
10

Мигалка на світлодіоді

Author admin    Category Схеми, Теорія     Tags

Спаяв просту схему мигалки на світлодіоді. Це мабуть найпростіша схема, яку я зустрічав. Працює лише на одному транзисторі, та й то в нього підключено тільки 2 виводи – емітер і колектор, а база висить в повітрі. Підходить сюди не кожен транзистор. В даній схемі використовується транзистор КТ315 (ну і конденсатор на 470 мкФ і резистор 1,5 кОм).

схема мигалки

Працює транзистор в лавинному режимі. При подачі напруги живлення, через резистор починає заряджатися конденсатор. І коли напруга на конденсаторі досягає напруги, достатньої для відкривання транзистора, то конденсатор починає розряджатися через транзистор і світлодіод – останній відповідно спалахує. Дивився осцилограму, то напруга на світлодіоді поступово наростає, а потім різко спадає. Частоту спалахування можна міняти, змінюючи ємність конденсатора або резистора.

Пробував включати в схему транзистор КТ601. Подавав 24В – світлодіод світився постійно (але так він може згоріти), знімав напругу – починав моргати і десь так при напрузі 12В знову світився постійно.

Якщо будете спаювати схему на іншому типі транзистора, то вона може з першого разу і не вийти. Можна спробувати конденсатор в такому випадку не підключати, а просто подати напругу (на емітер і колектор через резистор) і поступово піднімати її. Коли світлодіод засвітиться – це і буде робоча напруга транзистора. А тоді вже можна підключати конденсатор і світлодіод буде спалахувати.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~