Не викидайте стару техніку | Радіоелектроніка
Сен
15

Не викидайте стару техніку

Можливо, багато хто із вас має стару техніку. Вона може стояти роками без діла і припадати пилом. Викидати її шкода, бо прослужила (чи простояла) багато років і зовнішній вигляд має «солідний». Однак, розуміючи, що вона вже не придатна до роботи і нікому не потрібна, хочеться її викинути. А дарма! Тому що там можуть бути дорогоцінні і кольорові метали такі як золото, паладій, платина, срібло, мідь. Алюміній, залізо також є. Але це все фігня – непридатну побутову техніку треба здавати на утилізацію. 

Так от, радіодеталі не беруть в пунктах прийому металобрухту, ювелірних магазинах чи ломбардах.

Треба знати місця! Цінні радіодеталі приймають на радіоринку, а не в ломбардах. Як правило там є відповідні вивіски чи стенди із зразками таких деталей.

куплю дорогоцінні радіодеталі

Якщо немає радіоринку, то може бути «блошиний» ринок, де продають старе залізяччя, плати, розібрані телевізори, магнітофони і т.д. Проте краще йти на радіоринок – там дорожче приймають. Навіть в межах одного міста ціни можуть відрізнятися в три рази.

Невже стара техніка така дорога? Ні – це всього-навсього металолом, новою вона була дорожча. Якщо ви колись купили відносно дешеве радіо, то не слід розраховувати, що з нього щось візьмете. А якщо це була дорога, висококласна техніка, то ймовірність наявності цінних металів зростає.

В мене був старий радіоприймач «Ленинград – 010 – стерео». Я випаяв потрібні мікросхеми і транзистори. Помістилися вони мені в сірникову коробку, і вийшло приблизно 7$. Крім того, хто любить щось паяти чи експериментувати, може знайти цілу кучу деталей – трансформатор (для блоку живлення або як мідь на металолом), стрілочні індикатори, транзистори і т.д. Якщо їх купляти нові, то ви потратите не один десяток гривень.

Як розпізнати золото?

Не все те золото, що блищить – є така народна приказка. До кінця її не розумію, бо золото не дуже й то блищить і має жовтий колір. Це благородний метал, бо не окислюється і не піддається корозії, має хорошу електро- і теплопровідність. Золото в електроніці використовується дуже широко. Його часто можна побачити на платах, у ВЧ-вузлах або на контактах (якщо не вірите, то може зняти акумулятор з мобільного телефону і побачите на контактних площадках жовтий метал – це золото. Далі подивіться на SIM-карту – вона також позолочена). Тільки таке золото поки що не приймають, бо його там дуже мало. Найкраще брати стару техніку радянських часів.

В цій статті ви знайдете список деталей, які чогось варті. А тут наглядний приклад, як я здав жменю радіодеталей за 480 грн.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 3.00 из 5)
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

3 коммент. к записи “Не викидайте стару техніку”

  • Михаил 24/09/2011 - 22:22

    Да, иногда бывает, что ищешь что – нибудь для апгрейта, но не можешь найти. У меня есть старый IBM ПК, так и не могу нарастить оперативную палять.

  • galunko 28/02/2013 - 23:25

    Хрен там, на сим-картах и аккумуляторах не золото.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА