Июнь
22

Одна несправність реле ЕЛ-11У3

реле ЕЛ-11При ремонті реле ЕЛ-11 У3 першу незручність викликає лакове покриття, яке не дає нормально заміряти тестером потрібні параметри схеми. Для цього можна використати щупи з голками (я їх робив сам). Але мені пощастило. Несправність знайшов майже відразу – це був резистор опором 81,9 кОм (а може на 82 кОм). На фотографії показано, які резистори бажано перевірити в першу чергу. Можливо, вони не так часто горять, але якщо в одному реле згорів такий резистор, то вже можна робити якусь статистику. Тим більше, візуально не видно ніякого дефекту.

Реле контролю трьохфазної напруги ЕЛ-11У3

реле ЕЛ-11У3

Їх не обов’язково випаювати, можна замірити опір безпосередньо на платі (використати метод порівняння). В такому випадку він буде трохи відрізнятися від 81,9 кОм, але якщо хоча б один резистор буде несправний, то його легко визначити.

Після цього його треба замінити точно таким самим номіналом. Судячи з усього він має маленький допуск (+/- 0,5%), тому при заміні на звичайний резистор, такий номер не проходить (реле повинно точно спрацьовувати при зниженні напруги).

резистор 82кОм 0,5%

Резистор з таким допуском знайти важче ніж зазвичай, тому є ще інший варіант, більш простий, але при умові, що ви маєте цілу кучу непотрібних (запасних) резисторів. Для цього із схеми випаюємо другий такий самий резистор і заміряємо його опір. Потім просто шукаємо чи комбінуємо декілька резисторів до тих пір, поки не отримаємо точно такий самий номінал. Тільки після цього його можна запаяти.

Перевіряємо роботу. Якщо не реле ЕЛ-11У3 все рівно не працює, прийдеться шукати ще одну несправність…

***

Реле контролю трьохфазної напруги ЕЛ-11У3 дехто називає «реле напруги»

Реле ЕЛ-11 спрацьовує при:

  • зниженні напруги на одній із фаз або на трьох фазах (симетрично);
  • обриві однієї чи декількох фаз;
  • не правильному чергуванні фаз.

Буква “У” вказує, що реле треба використовувати в мікрокліматичних районах з помірним кліматом.

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Одна несправність реле ЕЛ-11У3”

  • Алексей 16/10/2018 - 11:45

    Не фига не понял что написано. Прошу сделать русскоязычную версию сайта для граждан Киргизии и Казахстана. Русский язык – международный язык для жителей стран бывшего СССР.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~