Ноя
19

Перевірка транзисторів тестером

Перевірка транзисторів тестером зводиться до того, що треба перевірити цілісність p-n переходів. Є декілька способів перевірки біполярних транзисторів.

перевірка транзисторів тестером

Перший спосіб – вимірювання опору p-n переходу в режимі прозвонки. Це найпростіший спосіб, ним можна перевірити цілісність переходу, взнати структуру транзистора (n-p-n чи p-n-p) і визначити вивід бази. Іноді транзистор можна перевірити, не випаюючи його із схеми. Для цього треба поміряти опір між 1-им і 2-им виводами, потім між 1-им і 3-ім та між 2-им та 3-ім виводами. Якщо хоч в одній комбінації виводи виявилися замкненими, то p-n перехід транзистора пробитий. Для остаточного визначення, транзистор треба випаяти і перевірити ще раз, тому що у схемі паралельно може стояти низькоомний резистор, який шунтує виводи.

перевірка транзисторів тестеромЯк визначити вивід бази? Для цього підійде спрощена схема побудована на двох діодах. Але треба мати на увазі, що таке спрощення стосується тільки перевірки, насправді діоди транзистор не можуть замінити. Якщо на анод діода подати плюс, а на катод мінус, то він почне проводити струм (тестер покаже малий опір). Якщо навпаки – на анод мінус, а на катод плюс, то тестер покаже великий опір. Дивлячись на спрощену схему, видно, що між колектором і емітером має бути великий опір. Саме ця ділянка найчастіше пробивається, тому що тудою протікають відносно великі струми.

Якщо тестер цифровий, то його перемикач треба встановити в положення, де зображений діод. Напруга на щупах в такому положенні буде більш як 3 В і p-n перехід відкриється. Якщо положення перемикача буде встановлене на омах, то напруга на щупах буде приблизно 0,5 В і її недостатньо, щоб подолати потенціальний бар’єр кремнієвого p-n переходу (германієвий перехід ще відкриється).

Другий спосіб перевірки транзисторів тестером.

Гніздо для перевірки транзисторівВ багатьох тестерах (авометрах) є спеціальне гніздо для біполярних транзисторів. З його допомогою можна визначити не тільки вивід бази, але й виводи емітера і колектора. На екрані буде відображатися коефіцієнт підсилення h21е , який показує в скільки разів струм колектора більший за струм бази: h21е = Ікб . Для того, щоб зробити такі заміри, треба всадити в гніздо транзистор і глянути на показник дисплея, потім можна поміняти виводи транзистора місцями і порівняти показник з попереднім. В якому випадку був більший коефіцієнт підсилення, в такому випадку й правильно стояв транзистор. Тоді кожен вивід транзистора буде знаходитися в своєму гнізді і відповідати своїй назві.

На малюнку видно, що для кожного транзистора відведено по 4 контакти гнізда: база, колектор і два емітера. Насправді це не два емітера, а один. Просто транзистори мають різні корпуси і для зручності перевірки емітер роздвоїли.

***

Визначення виводів транзистора

Визначення виводів транзистора

Фото з книжки: Ремонтирую цветной телевизор сам. Анцупов Е.В. 1997г.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 2, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Перевірка транзисторів тестером”

  • карпенко александр филипович 05/06/2012 - 9:26

    Добрий день. друзі! Мені дуже сподобалась ця статейка. Особливо той абзац, де розказується про вимірювання коефіцієнта підсилення транзистора. Я довги час користувався тим способом перевірки транзистора стрілочним омметром і не звертав увагу на коефіцієнт підсилення, хоча в мене був і цифровий тестер з режимом перевірки коефіцієнта підсилення транзистора. Теперя зрозумів – чому у мене були проблеми з ремонтом старенького транзисторного приймача. А тепер коли я перевірив таким способом транзистори там, то виявив в деяких транзисторах малий коефіцієнт підсілення. Велике вам спасибі за підказку. Я думаю що і ще багатьом любителям ця статейка стане хорошою допомогою. Петро з Краснограда.

    • Олег 05/06/2012 - 17:35

      Дуже дякую! Я радий, що ця стаття принесла якусь користь

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~