Окт
3

Підключення конденсаторного двигуна

Підключення конденсаторного двигунаПропоную переглянути простеньку схему підключення конденсаторного двигуна, яка мене вже раз виручила.
Суть процесу полягає в тому, що треба підключити до обмоток двигуна конденсатор.
Для цього спочатку продзвонюємо де яка обмотка, а тоді під’єднуємо конденсатор. Далі треба пробувати вмикати. Якщо мотор крутиться, значить все добре :)

Не знаю, що за двигун попався мені, але коли включали його в розетку 220 В, то він починав помаленьку обертатися. Правда, крутився він на стільки слабо, що можна було його руками зупинити. Але зацікавило мене зовсім інше: запускався він без сторонньої допомоги! По ідеї, якщо обмотка одна, то двигун не може сам розкрутитися. Потрібно підключати фазозміщуючий елемент, як правило, це конденсатор.

Шильдик на корпусі був затертий і ніхто точно не міг сказати, що то за мотор.

виводи двигуна (клеми)Знявши кришку було видно тільки 4 виводи, два з них були з’єднані, як показано на малюнку. Трохи подумавши, під’єднали конденсатор, включили двигун і він запрацював. При цьому потужність на валу помітно зросла – це і був бажаний результат.

Згодом я зрозумів, що мав справу з конденсаторним двигуном. Спочатку переплутав його із однофазним.

Яка різниця між конденсаторним і однофазним двигуном?

Схема до обох двигунів дуже подібна. Вони так само мають по дві обмотки, взаємно зміщені на 90 градусів.

Але в однофазнму двигуні конденсатор потрібний тільки на момент пуску, а в конденсаторному двигуні конденсатор потрібний на весь час роботи.

Хочу зайвий раз нагадати, що подавати напругу на однофазний двигун без конденсатора не можна, інакше він не запуститься, перегріється і згорить. Проте якщо його розкрутити, то мотор можна включати навіть без конденсатора. Наприклад, бачив, як включали січкарку. Спочатку її розкручували, а потім, коли двигун набирав маху, включали. При цьому він крутиться в ту сторону, в яку його розкрутили.

Точну ємність конденсаторів назвати не можу,  для кожного мотора вона своя (недавно чув, що треба 75 мкФ на 1 кВт, але це для трьохфазного двигуна). Знаю тільки, що в продажі є пускові конденсатори, саме вони підходять для таких цілей. Напруга конденсатора має бути в 1,5 рази більша від напруги в мережі.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 2, в середньому: 2.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Підключення конденсаторного двигуна”

  • Іван 07/05/2014 - 22:44

    Як з цієї схеми зробити реверс кнопками? .
    Іван

    • admin 11/05/2014 - 14:16

      По ідеї, потрібно два пускача: один в одну сторону, другий – в іншу сторону.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~