Окт
8

Підключення світлодіодів у мережу 220 В

Author admin    Category Ремонт, Схеми     Tags

Поділюся невеличким досвідом як я включав світлодіодну гірлянду на 220 В.

Все почалося з того, що в різдв’яній зірці погоріли лампочки і міняти на нові не було бажання. На додачу деякі лампочки так перегрілися, що аж поплавили біля себе пластмасу (гнізда, в яких вони сидять). Вирішив замінити їх на світлодіоди.

заміна лампочок на світлодіоди

Світлодіоди купляв в інтернет-магазині і разом з ними конденсатор. Тільки от розрахунком ємності самого конденсатора трохи прогадав. Планував, щоб струм через світлодіоди був 20 мА, а от з напругою було не ясно, бо в технічній характеристиці написано від 3,0 до 3,4 В:

LTL-504TBKT

Пізніше, коли підключив гірянду до блока живлення і почав заміряти напругу на кожному діоді, то виявилося, що вона не скрізь однакова. Мабуть, саме це і малося на увазі в характеристиці.

Тепер формула для розрахунку конденсатора. Я її знайшов у журналі “Радио” №5 1997 (Расчет сетевого источника питания с гасчщим конденсатором, ст. 48):

формула і схема для пониження напруги

 

I – потрібний нам струм (в моєму випадку 0,02 А); f – частота (50 Гц); С1 – ємність конденсатора (в фарадах); Uc – 220В; Uвих – вихідна напруга.

Зверніть увагу, що формула стосується тільки вищенаведеної схеми. Тобто, цілий діодний міст, фільтруючий конденсатор. Стабілітрон VD2 можна не включати. Але без навантаження таку схему також бажано не включати, бо підніметься напруга і може зіпсувати C2… Так що для перестраховки все ж таки бажано включити стабілітрон.

Сподіваюся, ви з тієї формули зможете знайти ємність С1?

Оскільки для розрахунків я вибрав напругу світлодіода 3,4 В (що не зовсім правильно), а їх в мене було 14 (Uвих=3,4*14=47,6), то

С1=0,02/(4*50*(220*√2-47.6)=379*10^-9 Фарад, або приблизно 0,38 мкФ=380 нФ

Я купив 390 нФ, бо думав, що зроблю стабілізатор струму. Пробував спеціальну мікросхему NSI45020AT1G, але з неї пішов дим. Потім взяв LM317 – також щось не виходило. А тоді плюнув і взяв ємність 150 нФ (бо іншої не було). Для мене це виявився дуже хороший варіант, бо не треба морочити голову. А світлодіоди світяться досить яскраво. Заміряв струм – він скакав від 8,3 до 8,6 мА при напрузі десь 230 В.

Зібрав таку схему:

схема для пониження напруги

___________________________________

Деталі

Паралельно С1 під’єднаний резистор 240 кОм – це щоб після діставання штепсельної вилки вона випадково по пальцях не вдарила струмом. Тут опір резистора можна вибрати і 500 кОм, і, може, ще більше.

Ще один резистор 47 Ом 0,5Вт для обмеження стрибка струму через С1 під час вмикання. Кажуть від цього С1 може обірватися. Ще резистор на 47 Ом може виступати в ролі запобіжника.

Конденсатор С1 має бути розрахований на напругу не менше 400 В. Тип – плівковий (не електроліт!).

Діодний міст я взяв КЦ407А, бо він в мене був. Його можна також спаяти з популярних діодів 1N4007.

При монтажі С2 зверніть увагу на полярність.

____________________________________

Паяв все навісним монтажом:

примітивний світлодіодний драйвер

А це результат:

різдвяна зіркаріздвяна зірка поночі

І ще декілька слів про піддослідний світлодіод. Ледь світився при 0,003 мА, 2,4В. Добре помітне свічення (при освітленні) було видно при 0,16 мА, 2,5 В. При напругах від 3,0 до 3,2В струм зростав від 7,5 мА до 19,0 мА.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Читайте

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:
””


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~