Авг
23

Покупка регулюємого джерело живлення від “Мастер Кит”. Перші враження

Давним-давно, може, 10 років назад захотілося мені мати нормальний блок живлення. В Нововолинську, де я живу, радіоринку як такого немає. Є лише декілька контейнерів для продажу радіодеталей – асортимент дуже маленький. Інтернету також не було, щоб подивитися, що є в продажі. Але на той час я виписував журнал “Радіоаматор” і в кінці кожного номеру розміщалася реклама, список книжок, які можна замовити, а згодом появилися набори “Мастер Кит”. Звісно вони мене зацікавили. Частенько я туди заглядав, дивився, що там є, які розцінки, але оскільки грошей було не густо, то не міг дозволити собі таке задоволення. Проте на блок живлення “запало” око. Думаю, штука в хазяйстві потрібна, тим більше вдома якесь сміття валяється, нічого путнього нема… Треба купити: параметри підходять: напруга регулюється від 1,2 до 30 В, струм 2 А. Коштував 49 грн, значить є в ньому якась начинка раз така ціна, що-небудь не продадуть.

Пішов на пошту оформляти замовлення. Через деякий час приходить посилка. Я щасливий побіг її забирати. Та коли побачив яких вона розмірів, настрій різко змінився. За моїми припущеннями там самий трансформатор мав бути, як кулак, а тут щось маленьке і легеньке. “І це все?” – питаю поштарок – “Може ще щось є?” . “Це все, що прийшло” – кажуть мені. Ну добре, оплатив доставку і пішов додому.

Розмотав все те діло і тоді виникло ще одне питання, а за що я гроші заплатив?!! Там майже нічого нема! Якась платка, декілька резисторів, конденсаторів, мікросхема і мостик. А де трансформатор? Ще більше розстроївся. Ще до покупки порівнював з китайськими блоками живлення, що коштували 10 – 20 грн. Думав, нехай трансформатор 20 грн, а решта має бути хороший стабілізатор з купою деталей… Ага, якби ж то. Там було написано, що трансформатор і радіатор до мікросхеми при бажанні можна замовити окремо. Тільки в мене таке бажання пропало, догадуюся, яку вони ціну загнули. Почав себе втішати, шукати якісь оправдовування, чому так дорого і згодом змирився.

Регулируемый источник питания 1,2...30В; 2АВзяв інструкцію в руки, ще раз уважно прочитав на всякий випадок (вона невелика) і почав паяти. Труднощів ніяких не виникало. Радувало те, що деталі були нові, до цього я користувався лише б/в. Плата готова, залишається лише втикати детальки, кайф… Спаяв без проблем, але ж з трансформатором сутужно, бо розраховував на готового. Взяв із китайського адаптера на 12В.

Включив, почав перевіряти. Тестера тоді ще не мав, вирішив перевірити напругу “маячком” (по приколу спаяв мигалку на мікросхемі К155ЛА3; світлодіод у вигляді бульки діаметром 10 мм на два кольори – червоний і зелений). Отже, поставив реостат на мінімум (покрутив його проти годинникової стрілки). Підключив до БЖ “маячок” і ой-ой-ой, він засвітився оранжевим кольором!!!

Як я тоді плювався! Виявляється розводка друкованої плати була неправильною і замість того, щоб подати мінімальну напругу, я дав максимальну. Моїй “радості” не було меж – оце блок живлення викупив! Де ще таке знайдеш. В результаті згорів мій “маячок” і половина світлодіода. Я ним ще трохи погрався і потім викинув.

З тих пір моє бажання щось купляти у “Мастер Кит” відпало, надто дорого, а толку мало. Звичайно, в кого достатньо грошей, той може купляти їхні цяцьки. Бо в них є такий лозунг, як позбавити людину від рутинної роботи на пошуки деталей. З одного боку це економічно правильно, а з іншого – на пошук деталей також треба мати навички: де дешевше купити, чим замінити і це можна розглядати, як навчальний процес.

Коротше, в кожного свій смак. Хочете – пробуйте. Можливо в мене просто був важкий випадок.

Тепер постараюся дати відгук на джерело живлення NK027

1) По-перше, я сам винуватий, бо не правильно сприйняв інформацію. В журналі було написано “Регулируемый источник питания 1,2…30В/2А” (NK027), а уявив собі блок живлення, який перетворює напругу з 220В в 1,2…30В. Інакше яка тоді напруга мала бути на вході?

2) На мою думку, для такої кількості комплектуючих – це дорого. Щойно зробив примітивний підрахунок:

- плата = 15 грн;
– змінний резистор 10 кОм = 10 грн;
– конденсатор 2200 мкФ х 50 В = 5 грн;
– підстроювальний резистор 100 Ом = 3 грн;
– мікросхема LM317 = 3 грн;
– діодний міст RS207 = 3 грн;
– інші деталі = 4 грн.
_______________________
Всього: 43 грн – але це роздрібні ціни!

На даний момент (серпень 2013) в Мастер КИТ збірка NK027 коштує 65 грн – це більш, ніж 51% навару! Можливо, сюди входить фіксована вартість, наприклад, оплата праці за упаковку, волокита з доставкою та ін. Тоді нема чого займатися такими дрібницями, краще купити все самому (дивіться самі як вам вигідніше).

В інтернет-магазинах ціни ще вищі, наприклад, бачив цю збірку за 70 грн. 

3) Неправильна розводка друкованої плати. В нормальній техніці напругу збільшують, повертаючи рукоятку реостата за годинниковою стрілкою, а тут все навпаки – халтура!

4) Максимальний вихідний струм мікросхеми LM317 всього 1,5 А. Чому написали, що джерело струму на 2 А? Як таке можу бути?

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~