Сен
22

Ремонт ЛЕП під напругою з вертольота

На уроках фізики нас вчили, що для проходження електричного струму, коло повинне бути замкненим. Наприклад, ворона сідає на провід і їй байдуже, що він знаходиться під напругою. Вона дзьобом нічого не замикає, через це виглядає трохи особливо на фоні людей і виглядає, як справжній електрик :)  Те ж саме стосується людини. Але не все так однозначно. Іноді струм може проходити таким хитрим шляхом, що пересічна людина не завжди розуміє, звідки він береться. Здавалося б провід один, коло не замикається, але при дотику до нього, можна боляче постраждати.

Коли б’є струмом один провід

Дуже цікавий випадок показаний на відео:

Навіть не треба нічого доторкатися – з чистого повітря може добряче довбанути. Чому йдуть іскри (коронний розряд)? Бо на кривих поверхнях електричне поле розподілено нерівномірно і на загострених предметах напруженість поля більша, ніж на рівних. При напруженні електричного поля 3×104 В/см енергії стає достатньо, щоб заставити повітря проводити електричний струм.

З перших хвилин диктор трохи прибрехав: зношені фіксатори не зроблять такого к.з., що завдасть великої шкоди. Це дурниця, бо насправді вони лише розщеплюють фазу (так треба).

І ще, я ніколи не бачив, щоб пташки сідали на високовольтні ЛЕП напругою 220 кВ і вище. Пам’ятаю лише один випадок, коли якась сорока хотіла сісти на лінію 330 кВ, але при наближенні (чи то від дотику) підскочила і полетіла далі.

Другий випадок

Треба знати як розвинена схема електропостачання. Від ТП (трансформаторної підстанції) виходить 3 фази і нуль. Нуль заземлюється. І коли людина стоїть на землі, то вона вже стоїть на проводі – земляному проводі. Якщо доторкнутися до фази, то тоді б’є струмом.

Хоча насправді бувають випадки, що провід лише щипає, або взагалі нічого не відчувається. Це пов’язано з різною провідністю матеріалів. Якщо ви стоїте в спальні на сухому паркеті, то швидше всього нічого страшного не буде. Якщо підете в підвал, де підлога волога, то тоді вас може уразити електричним струмом. Щоб цього не сталося, треба стелити гумовий килимок або надягнути спеціальні гумові боти.

Третій випадок (різновид другого)

Іноді можна відчути як щипає водопровідна труба, металевий корпус комп’ютера та інші подібні речі – це через те, що десь погане заземлення або, швидше всього, його взагалі немає. Тоді “зайвий” струм в землю йде через тіло людини, а не по провідниках, як хотілося б.

Де взяти “земляний” провід? Для цього роблять контур заземлення – забивають залізні штирі в землю і зварюють їх між собою. Далі по шині наша “земля” йде в будинок.

Ні в якому разі не використовуйте нульовий провід замість захисного заземлення. Бо, при обриві нуля, фаза піде через навантаження, наприклад, вашої пральної машинки на її корпус. Уявляєте? Фаза буде на корпусі пральної машини! Це може бути взагалі смертельний випадок.

Тому перш, ніж щось робити, треба гарно вияснити, що до чого. Звернутися до спеціалістів і розпитатися, як краще зробити.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~