Окт
24

Приймач прямого підсилення

Приймач прямого підсилення складається із: вхідних кіл, підсилювача радіочастоти, детектора або демодулятора, підсилювача низької частоти і гучномовця. Структурна схема зображена на малюнку:

Приймач прямого підсилення

Вхідні кола ВК зазвичай складаються з коливальних контурів і котушки зв’язку, які знаходяться на феритовому стержні і виконується попередня селекція (виділення) сигналів. Коливальний контур настроєний в резонанс на потрібну нам частоту, яку ми вибираємо повертаючи ручку настройки приймача. Далі виділений сигнал поступає на підсилювач радіочастоти ПРЧ, де виконується основне підсилення і основна селекція виділеного сигналу (на другому малюнку сірим кольором зображена несуча частота, синім – корисний сигнал). В детекторі (демодуляторі) виділяється напруга сигналу. Найпростіший детектор складається з діода.
Виділення сигналу із радіочастоти
Високочастотний модульований сигнал подається на детекторний діод D1, на резисторі навантаження R1 виділяється один півперіод сигналу, але в ньому є ще залишки несучої частоти. Щоб їх подавити, паралельно резистору ставиться конденсатор С1. Його ємність вибирається такою, щоб реактивний опір для несучої частоти був малим, а для продетектованого низькочастотного сигналу великий (конденсатор має таку властивість). Відповідно несуча частота пропадає, а низькочастотний сигнал, який ми можемо почути, залишається. Далі низькочастотний сигнал подається на підсилювач низької частоти ПНЧ, а потім на гучномовець Г.
Не дивлячись на простоту виконання, приймач прямого підсилення рідко використовується через свою низьку чутливість. Але його роботу зручно розглядати в навчальних цілях.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~