Ноя
5

Моя перша схема, яку я спаяв

простий підсилювач звуку

Для підсилення звукових сигналів використовують підсилювачі низької частоти (ПНЧ). Самий простий підсилювач звуку зображений на схемі (це моя перша схема, яку я спаяв). Складається він із семи деталей. Найголовніше в цій схемі – це транзистор VT1, він підсилює сигнал. Решта елементів, так би мовити, обслуговують транзистор. Резисторами R1 і R2 встановлюють потрібну напругу на базі (Б) транзистора VT1, щоб він не спотворював сигнал. Напруга на базі називається напругою зміщення. До колектора транзистора підключений телефон (Тл). Телефон не треба плутати із телефонним апаратом чи динаміком. Телефон так само, як і динамік відтворює звук, але він має трохи іншу конструкцію і більший опір. В цій схемі телефон служить навантаженням транзистора і відтворювачем звуку. Резистор R3 потрібний для термостабілізації транзистора. Розглянемо роботу детальніше.

При збільшенні струму колектора (К) від збільшення температури, збільшується струм емітера (Е). При цьому збільшується падіння напруги на резисторі R3 і від цього зменшується різниця потенціалів між базою і емітером транзистора. Транзистор починає закриватися, струм колектора зменшується. В такому випадку каскад підсилювача охоплений від’ємним зворотнім зв’язком (ВЗЗ), це коли частина вихідного сигналу подається на вхід. Резистор R3 ослаблює сигнал. Щоб сигнал проходив безперешкодно, стоїть конденсатор C2. Конденсатор добре пропускає змінну напругу і не пропускає постійну. Конденсатор С1 виконує таку саму функцію: пропускає сигнал на вхід транзистора і розділяє даний підсилювач від джерела сигналу по постійному струму.

Зібрану схему настроювати не треба. Конденсатори підійдуть будь-які на напругу не менше напруги живлення. Телефон може бути ТОН-1 або інший з опором ≈ 2 кОм. Транзистор можна замінити на більш сучасний з провідністю p-n-p. Живиться схема від трьох батарейок 1,5 В або від блока живлення.

Інколи достатньо спаяти простий підсилювач звуку, щоб пристрій почав більш менш нормально працювати. Правда ця схема трохи недосконала, має низький коефіцієнт підсилення (у транзистора підсилення h21е від 45 до 100). Щоб збільшити підсилення, можна збільшити кількість каскадів.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

5 коммент. к записи “Моя перша схема, яку я спаяв”

 • Владимир 06/12/2011 - 23:53

  Когда-то тоже паял и телевизоры и блоки питания, а теперь всё готовое в продаже сразу, но спасибо за статью.

 • Олег 27/11/2013 - 1:26

  цікаво, чи можна його використати як преамп?

 • Роман 17/05/2014 - 20:46

  Як мені сполучити живлення (крона), вихід з телефона (бакель із виходом на тюльпани білий і червоний) і динамік?

  • admin 18/05/2014 - 21:01

   До кінця не розумію питання. Якщо є телефон, то просто підключайте що куди треба і все…

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~