Янв
25

Ремонт енергозберігаючих ламп

Author admin    Category Побут, Ремонт     Tags

Для того щоб відремонтувати енергозберігаючу лампу, спочатку її треба розібрати. Розбирається вона з допомогою викруток. Якщо не виходить, то можна зробити надріз ножівкою.

Перший етап ремонту полягає в тому, що треба перевірити спіралі лампи на цілісність. Їхній опір приблизно 5 – 10 Ом. Перевіряються спіралі тестером (омметром).

Кожна лампочка має в собі запобіжник. Він може знаходитися в термоусадочній трубці.

Дивимося візуально чи нема ніяких пошкоджень, чи не здутий фільтруючий конденсатор. Потім перевіряємо транзистори, але обов’язково їх спочатку треба випаяти, тому що вони шунтуються трансформатором. Як правило, в енергозберігаючих лампах використовуються транзистори марок MJE 1300х (наприклад, 13003, 13007). Але може бути і транзистор DD127D – у нього в середині між емітером і колектором знаходиться діод. Обов’язково треба звертати увагу на розміщення виводів транзистора. Тому в однієї тієї самої марки вони можуть чергуватися, як БКЕ так і ЕКБ – не поплутайте!

Також треба перевірити низькоомні резистори, які стоять біля бази (15 Ом) і емітера (2.2 Ом) транзисторів – вони також часом перегоряють (разом із транзисторами). Уважно дивіться, бо замість обриву резистора може бути просто завищений опір, наприклад, 200 Ом замість 2,2 Ом.

У відео показана робота диністора DB3 (3:20 хвилина). Диністор тестером не перевіряється. Його можна лише перевірити під напругою або методом заміни.

Якщо в лампі горять лише спіралі, то треба поміняти конденсатор, який стоїть між тими спіралями.

Біль-менш все. Якщо щось не зрозуміло – пишіть, питайте.

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА