Июнь
15

Ремонт енергозберігаючої лампи (якщо світиться тільки біля ниток розжарення)

Ремонт енергозберігаючої лампиЗараз розглянемо випадок ремонту енергозберігаючої лампи, коли вона світиться тільки на кінцях колби (біля ниток розжарення). Буду описувати ситуацію, яка трапилася в мене. Згоріла лампочка фірми PHILIPS. Хоча… немає значення, яка фірма, принцип дії скрізь однаковий. В першу чергу економку треба розібрати. Це дуже «акуратна» робота, іноді найскладніша в ремонті, так як кріплення там на защіпках. Важко її розібрати, щоб не було видно потім слідів. Не знаю на скільки це правильно, можливо є якийсь спеціальний інструмент, але можна спробувати підколупати викруткою. Я взагалі взяв і розпиляв її ножівкою, щоб не мучитися. (Це була моя лампочка, через це я її так понівечив. На фотографії можна побачити дірки на корпусі- це так треба, колись хотів зробити вентиляцію, ви так не робіть.)

Ремонт енергозберігаючої лампи.
Коротше, якщо економка світиться біля ниток розжарення, то перевірте в першу чергу конденсатор, який стоїть між виводами спіралі розжарювання лампи (на фотографії має позначення С6).

Ремонт енергозберігаючої лампи

Він розрахований на напругу більше 1000В і має ємність декілька (десятків) нанофарад. В моїй лампі стояв конденсатор 3,3 нФ х 1200 В.

Якщо конденсатор пробитий, то опір його буде маленьким – виводи замкнуті на коротко.  Перевірити пробитий конденсатор можна як тестером, так і пробником із лампочки і батарейки.

В такому випадку конденсатор потрібно просто замінити. В продажі не завжди можна знайти такий самий конденсатор, але можна замінити на подібний. Головне, щоб номінальна робоча напруга була не меншою, ніж на старому. Також треба враховувати його габарити, ну і звичайно номінальну ємність. В крайньому випадку, якщо ємність буде трохи відрізнятися – це не страшно.

Запаявши годний конденсатор, лампочка повинна нормально світитися. Якщо ж і далі світиться на кінцях, то причиною може бути розгерметизація або втрата емісії.

***

Схема баласта люмінісцентної лампи

Така схема від продовгуватої денної лампи. В ній також виявився негодним конденсатор С7.

схема баласта денної лампи

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 4.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~