Апр
18

Ремонт ліхтарика

Ремонт китайського ліхтарикаПопросила людина припаяти два провідника до кнопки у ліхтарику (китайці не доробили), але після того, як припаяв, вирішив ним трохи погратися. Не знаю, що я не так зробив, але він замерехтів і через декілька секунд погас. Після перевірки виявилося, що згорів транзистор (SMD). Маркування на ньому не було видно, та й воно мені не потрібне було – схема надто проста. Але, як говориться, я заблукав у двох соснах. Чомусь зразу вирішив, що транзистор має бути провідністю n-p-n. Півдня сидів над тим ліхтариком. Світлодіод світився не на всю потужність, так як на переході колектор-емітер було значне падіння напруги (приблизно 1В). Згодом я зрозумів, в чому проблема.

Ремонт ліхтарика полягав у тому, що треба було припаяти не n-p-n транзистор, а p-n-p.

Зовсім інша справа! Ліхтарик знову запрацював, як має бути. Стосовно вибору транзистора, то підійде будь-який провідності p-n-p. Аби по габаритам підходив. Напруга і струм невеликі – нічого страшного немає.

Ремонт ліхтарика 1Ремонт ліхтарика 3Ремонт ліхтарика 3

Особливості схеми.

Мікросхема призначена для переключення режимів ліхтарика (виключений – включений на всю – менше світло – блимавка). При зменшенні світла до половини, з мікросхеми на транзистор подаються імпульси, подібні на гострі трикутники. Коли ліхтарик включений на всю потужність, з мікросхеми виходить постійна напруга і вихідний транзистор відкритий повністю.

Схема ліхтарика

Обмежувальний резистор, що стоїть в колі бази, подібний на конденсатор – на ньому нічого не написано і він має білий колір. Опір резистора 100 Ом.

Для живлення використовуються 3 «пальчикові» батарейки типу АА.

На цьому, мабуть, досить. Якщо є питання чи зауваження – пишіть в коментаріях. Можете також поділитися своїм досвідом ремонту ліхтарика, буде цікаво.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~