Март
6

Ремонт магнітоли Tevion CRM2005

Tevion CRM2005Так само, як і будь-яку іншу апаратуру, ремонт магнітоли треба починати із зовнішнього огляду. При відкриванні кришки було видно перегорілу доріжку (хтось невдало експериментував – не правильно підключив полярність живлення). Замість неї треба було припаяти провідник. Все це зрозуміло, але на цьому ремонт не закінчується, тому що могли згоріти інші радіодеталі. По цій причині треба перевірити, чи немає ніде короткого замикання. В першу чергу перевіряють кола живлення і вихідний каскад (мікросхему). В нашому випадку вихідною буде мікросхема TDA7384 (порядковий номер ІС4). Під час її випаюванні/запаюванні треба звернути увагу на SMD-конденсатор, розміщений між виводами, щоб на нього не попав припій, бо потім погано його збирати.

Ремонт Tevion CRM2005

В мене після заміни мікросхеми магнітола все рівно не працювала, через це прийшлося «копати» далі. Принципову схему до Tevion CRM2005 ніде не знайшов, тому почав шукати несправність навмання. Негодним виявився транзистор під номером Q17 (марка ВІ240). В схемі таких стоїть декілька штук. Можна вияснити, де який вивід, випаявши інший транзистор. Новий транзистор полінувався шукати (по-перше, не хотілося знову їхати на базар, по-друге, ще не ясно чи він там буде), тому поставив те, що попалося під руку – транзистор  p-n-p, послідовність виводів: е-к-б.

заміна ВІ240

На цьому можна поставити квітку. Транзистор хоч і не такий, як має бути, але магнітола запрацювала нормально.

Єдине, що не вдалося зробити – це замінити світлодіод на передній панелі, який постійно моргав (точніше їх два моргало, так як включені послідовно). А не зміг замінити по тій причині, що він був приклеєний до цифрового дисплею. «Викрутився» із цієї ситуації наступним чином. Несправний світлодіод відкусив, а замість нього припаяв справний, який потрібний лиш для того, щоб понизити напругу на другому світлодіоді. Підсвічування стало менш яскравим, але вже не дратувало своїм миготінням.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

8 коммент. к записи “Ремонт магнітоли Tevion CRM2005”

 • OLEG 05/10/2012 - 19:43

  Що за транзистор ви поставили?

  • Олег 05/10/2012 - 22:34

   Не пам’ятаю. Марка заводського транзистора має бути ВІ240.
   Думаю, що напруга і струм маленькі, частоти високої немає, то можна взяти будь-який транзистор. Тим більше, що в моєму випадку потужність вибрана із помітним запасом. Але я невеликий майстер, можливо не все врахував.
   Щоб подивитися на послідовність виводів, можете натиснути на фотографію – вона збільшиться.

 • OLEG 05/10/2012 - 19:51

  Є на ремонті такий апарат. Невмикається. Схему незнайшов. На передній панелі підписані виводи, 5в внаявності, 9в немає-дійшов до ключа, чим має керуватися незрозуміло.

  • Олег 05/10/2012 - 22:42

   На жаль, не можу допомогти.
   В мене вона також не вмикалася, поки не дійшло, що треба подати ще одну напругу живлення. Там 12В треба підключати до двох виводів (для живлення схеми і підсилювача).

 • OLEG 08/10/2012 - 21:55

  Знайшов несправні Z1-10V, Q14-B1240, Q21-D2058 , замінив, магнітола запустилась.
  Несвітилось табло, тіж граблі – світодіоди, хто придумав їх приклеїти. Розібрав індикатор, виламав старі, запаяв нові. Ось і все, все працює.

  • Андрій 08/12/2013 - 15:27

   В мене була теж проблема з таблом , заміна на нові діоди вирішила проблему !!!

   • admin 08/12/2013 - 15:50

    І що, так просто дістали світлодіод? Чи висвердлювали його?

    • Андрій 09/12/2013 - 16:18

     Так ,відкусив ніжки і вийняв діоди пинцетом , вони взагалі не були приклеїні !!!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~