Апр
2

Ремонт мікрофону ТМ65 (HT-D35)

Author admin    Category *, Ремонт     Tags

Несправність мікрофону ТМ65 (швидше дефект): при натисканні на кнопку, проявляється брязкіт механічних контактів (мікрофон не виключається або навпаки включається нестабільно, іноді треба натискати декілька разів).

ремонт HT-D35

В чому дійсно причина – сказати важко, тому що всі деталі робочі! Може, й новий мікрофон так само працює?

плата HT-D35

Перевіряв напругу живлення і пульсації – все нормально. Кнопку міняли – не допомогло. “Підозрілий” конденсатор 33 нФ, що біля мікросхеми, також підбирали інший. Навіть резистори перевірив (біля мікросхеми) – толку ніякого. Перевіряти інші елементи не бачу смислу, бо собака зарита десь в районі мікросхеми і кнопки.

Перемалював кусок схеми, щоб було легше думати, і зробив деяку модернізацію:

схема ТМ65 (HT-D35)

Зліва обведено колом резистор і два конденсатори – це те, що я сам доліпив. Хрестиком показано, в якому місці перерізав доріжку, щоб вставити RC-коло.

Після такої “модернізації”, кнопка почала працювати стабільно. Одне трохи не подобається, що червоне кільце під мікрофоном виключається з невеличкою затримкою. А так все нормально.

І ще, майже не забув, конденсатор на 33 нФ хтось замінив на 470 пФ – спочатку так було трохи краще, але після численних експериментів я його випаяв, а назад запаювати вже не було бажання. Тому в мене мікрофон працює без нього.

ремонт мікрофона ТМ65

На схемі, що я допаював, можуть бути недоліки. Наприклад, конденсатор 330 мкФ підключений напряму до виходу тригера і, напевне, при переході з “0” на “1” через вихідний каскад мікросхеми може протікати надмірний імпульс струму.

Якщо ви користувалися таким самим мікрофоном ТМ65 або ремонтували його – напишіть, будь-ласка, відгук. Все ж таки цікаво, в чому справжня причина дефекту.

***

На завершення ще одна схемка по темі, здається взята звідси [Рицар Б.Є. Цифрова техніка. – К.: НМК ВО, 1991. – 371 с.]:

придушення явища "деренчання механічних контактів"

По ідеї тригер в мікрофоні також має усувати брязкіт механічних контактів.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~