Фев
13

Ремонт навушників і гарнітур

avalanche1. Як розібрати навушники?

Для кожної моделі навушників є свій підхід до ремонту, тому будемо розглядати тільки деякі приклади.

У навушників AVALANCHE іноді може відірватися провідник від динаміка. На вигляд можна подумати, що вони не розбірні, але якщо спробувати, то їх ще можна відремонтувати.

Щоб розібрати навушники, приставляємо до корпусу канцелярський ніж і легенько стукаємо молотком, провертаючи їх по колу (перерубувати не треба). Потім, коли утвориться більша щілина, замість ножа беремо викрутку і так само постукуємо. Після цього можна спробувати роз’єднати деталі.

Ремонт навушників avalanche

Перш, ніж припаювати провідники, зав’язуємо вузлик трохи далі, щоб другий раз не прийшлося робити. Зверніть увагу на полярність навушника. Як правило “+” позначається кольоровою цяткою (нижче на фотографії вона синя, але може бути і червона). До плюса припаюємо червоний провід (або іншого кольору). Жовтий провід (прозора ізоляція) – це буде “-”

Ремонт навушників

2. Ремонт штекера гарнітури

Штекер гарнітури (навушники з мікрофоном) має в собі 4 виводи: на навушники і на мікрофон. Перш, ніж ремонтувати гарнітуру, треба звернути увагу на те, куди припаяний який провід. Схеми бувають різні, тому рекомендую шукати розпайку штекера для конкретної моделі гарнітури. Якщо деякі провідники все ще тримаються на соплях, не полінуйтеся їх продзвонити до якого виводу вони припаяні – потім буде легше думати. Акуратно розріжте штекер, можливо вийде побачити візуально куди що йде. Результати “досліджень” обов’язково запишіть на папері.

Мені поки що попадалися наступні варіанти:

Ремонт навушників з мікрофоном

Ремонт навушників з мікрофоном

Перший випадок частіше зустрічається. Тут може збити з пантелику те, що навушник і динамік об’єднані однією оболонкою, а інший навушник йде зовсім окремо.

В другому випадку гарнітура взята від телефону Samsung. В ній 2 навушника підключаються до однієї є пари провідників, тобто немає стерео-звуку. Але загального проводу вже нема.

Наступна розпайка гарнітури до Nokia (модель телефону Nokia 6303С, але й підійшла до Nokia 1280)

розпайка штекера

На малюнку жовтий колір проводу означає екран. Зелений колір (кінчик штекера) – це лівий канал, червоний колір – правий канал (той навушник, який знаходиться на довшому проводі)*.

3. Заміна штекера

Як правило, я штекери купляю рідко.

Якщо треба, то знімаю зайву ізоляцію і припаюю провідники. Потім можна капнути клей-герметик і сховати все термоусадочним кембриком. По надійності паяний штекер вже не такий, як зроблений на заводі, але виявляється, що в багатьох випадках покупка нового штекера також не завжди вирішує проблему (точніше створює інші)

аудіоштекер

На фотографії трохи погано видно, але я стрілочками показав місця дефектів. Проблема полягає в тому, що виводи не цільні, склепані з кількох деталей. Якщо з’єднання погане, то часто може пропадати звук. Спочатку я думав, що десь щось замикає, так як штекер металічний. Але потім дійшло де сховалася каверза. Після пропайки з’єднань, ситуація значно покращилася. Проте середній вивід так і не вдалося запаяти (через це на фотографії його не показав).

Можна спробувати взяти штекер фірми sennheiser. Кажуть, вони більш якісні.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 3, в середньому: 3.33 из 5)
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Читайте

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:
””


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~