Фев
13

Ремонт навушників і гарнітур

avalanche1. Як розібрати навушники?

Для кожної моделі навушників є свій підхід до ремонту, тому будемо розглядати тільки деякі приклади.

Навушники-затички на перший погляд не розбірні, але якщо спробувати, то їх ще можна відремонтувати.

Щоб розібрати такі навушники, приставляємо до корпусу канцелярський ніж і легенько стукаємо молотком, провертаючи їх по колу (перерубувати не треба). Потім, коли утвориться більша щілина, замість ножа беремо викрутку. Після цього можна спробувати роз’єднати деталі.

Ремонт навушників avalanche

Перш, ніж припаювати провідники, зав’язуємо вузлик. Зверніть увагу на полярність навушника. Як правило “+” позначається кольоровою цяткою (нижче на фотографії вона темно-синя, але може бути і червона). До плюса припаюємо червоний провід (або синій – дивлячись який канал, лівий чи правий). Жовтий провід (прозора ізоляція) – це буде “-“.

Ремонт навушників-затичок

2. Ремонт штекера гарнітури

Штекер гарнітури (навушники з мікрофоном) має в собі 4 виводи: загальний провід, лівий і правий канали, мікрофон (разом з кнопкою).

Перш, ніж ремонтувати гарнітуру, треба звернути увагу на те, куди припаяний який провід. Для цього продзвонюємо виводи. На папірчику записуємо, який колір до якого виводу штекера під’єднаний. Якщо омметр покаже, наприклад, 32 Ом, то це буде означати, що ви натрапили на один динамік. Мікрофон продзвонюється “пищалкою”: в одному положенні може показати десь 700 в іншому 1700. Це тому, що мікрофон має полярність і її треба дотримуватися. Акуратно розріжте штекер, можливо вийде побачити візуально куди що йде. Результати “досліджень” обов’язково запишіть на папері.

Якщо всі провідники не вдалося продзвонити і трохи заплуталися, то можна поритися в інтернеті. Рекомендую шукати розпайку штекера для конкретної моделі гарнітури.

Мені поки що попадалися наступні варіанти:

Ремонт навушників з мікрофоном

Ремонт навушників з мікрофоном

Перший випадок частіше зустрічається. Тут може збити з пантелику те, що навушник і динамік об’єднані однією оболонкою, а інший навушник йде зовсім окремо.

В другому випадку гарнітура взята від старого телефону Samsung. В ній 2 навушника підключаються до однієї є пари провідників, тобто немає стерео-звуку. Але загального проводу вже нема.

Наступна розпайка гарнітури до Nokia (модель телефону Nokia 6303С, але й підійшла до Nokia 1280)

розпайка штекера

На малюнку жовтий колір проводу означає екран. Зелений колір (кінчик штекера) – це лівий канал, червоний колір – правий канал (той навушник, який знаходиться на довшому проводі)*.

Ось ще одне фото:

Штекер до Lenovo

Це такий варіант, як на першому малюнку. Спочатку я неправильно припаяв провідники (переплутав загальний провід з мікрофонним), то звук був дуже слабким. Коли зробив так, як на фото, то стало нормально.

До речі, заміряв напругу, яка поступає на мікрофон, то вона була 1,1 В. А ось і сам мікрофон:

Мікрофон, гарнітура

 

Ще на платі видно два резистори (200 Ом і 470 Ом). Вони потрібні для регулювання гучності. На зворотній стороні плати є три кнопки: “тихіше”, “плей”, “голосніше”.

 

3. Заміна штекера

Як правило, я штекери купляю рідко. По-перше, це вигідно, не треба тратити гроші. По-друге, куплений штекер може бути ще гірший, як старий.

Якщо треба, то із старого штекера знімаю зайву ізоляцію і припаюю провідники. Провідники треба спочатку залудити – потерти їх гарячим паяльником, щоб ізоляція вигоріла. Бо зачистити просто так не вдасться. Після виконаних робіт можна все загерметизувати термоусадочним кембриком. По надійності паяний штекер вже не такий, як зроблений на заводі, але також добре.

В деяких випадках покупка нового штекера не завжди вирішує проблему (точніше створює інші)

аудіоштекер

На фотографії трохи погано видно, але я стрілочками показав місця дефектів. Проблема полягає в тому, що виводи не цільні, склепані з кількох деталей. Якщо з’єднання погане, то часто може пропадати звук. Спочатку я думав, що десь щось замикає, так як штекер металічний. Але потім дійшло де собака зарита. Після пропайки з’єднань, ситуація значно покращилася. Проте середній вивід так і не вдалося запаяти (через це на фотографії його не показав).

Можна спробувати взяти штекер фірми sennheiser. Кажуть, вони більш якісні.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 3, в середньому: 3.33 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

4 коммент. к записи “Ремонт навушників і гарнітур”

 • Саша 30/05/2018 - 14:41

  Народ а хто таке може за гроші в Рівному зробити?

  • admin 30/05/2018 - 14:56

   Не знаю. Може, там, де ремонтують техніку, якісь телефони. Якщо навушники дешеві, то простіше купити нові, а поламані залишити на майбутнє. Колись бачив оголошення у Львові, то там десь 30 чи більше грн. брали за ремонт навушників. Або обзавестися паяльником.

 • Аноним 23/06/2018 - 8:13

  Сам делаешь если руки не с одного места ростут ровно 20 минут не напрягаясь.

  • admin 23/06/2018 - 21:14

   Молодець. А в мене буває і на 2 год розтягується задоволення.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~