Авг
11

Ремонт підсилювача “Феникс 50У-008С”

Author admin    Category Ремонт     Tags

Що може бути складного в підсилювачі? Якісь транзистори підсилюють сигнал та й все, думав я. По ідеї ремонт мав би полягати в пошуку місця, де пропадає сигнал чи якихось несправностей в блоці живлення. Але насправді виявилося все значно складніше. Може воно й не так страшно для тих майстрів, що часто ремонтують подібні підсилювачі, але якщо ви вирішили зекономити гроші і відремонтувати підсилювач самостійно, то краще почитати, що книжка пише. Інакше може вдарити по гаманцю.

В моєму випадку так і було. Людина принесла мені підсилювач. Негодними були вихідні транзистори (КТ864А, КТ865А). То ми щось там помудрували і вирішили замінити вихідні транзистори на нові і знову включити. І що ви думаєте? Ті транзистори погоріли! Ну а вони трохи коштують.

Це груба помилка. Під час ремонту підсилювач треба включати через лампочки (якщо вони будуть світитися, значить щось коротить). Або через окремий блок живлення з обмеженням струму. Цей “урок” я запам’ятаю на довго.

Я той підсилювач так і не відремонтував (бо боявся включати без лампочок – вони все ж таки трохи жевріли), але дещо знайшов. Негодним виявився підстроювальний резистор R38 в колі термостабілізатора. В нього був завищений опір. Швидше всього, це через нього горіли вихідні транзистори. Бо коли припаяв нормальний резистор і відрегулював його, то лампочки вже світилися зовсім слабо.

негодний R38

Ще знайшов негодні електролітичні конденсатори. Один був здутий. Інший мав обрив (К50-16 50мкФ х 10В). Радянські конденсатори бажано зразу замінити.

Ще одна проблема – на базі транзистора VT12 чогось скакала/плававала напруга. Так і не знайшов причини. Пробував міняти транзистори в дифкаскаді VT2, VT8 і струмовому дзеркалі VT5, VT6, але без толку. Пізніше побачив, що й на годному каналі таке ж саме.

Ось трохи корисної інформації, якщо наважилися ремонтувати самі:

Методика ремонта УМЗЧ – для тих, хто хоче робити вже і зараз.

Проектирование усилителей мощности звуковой частоты” Дуглас Селф – цікава книжка, але велика. Можна знайти цю книжку в інтернеті. Я початок прочитав (сторінок 80) і вам рекомендую. Просто мені не вистачило духу читати повністю, бо не було бажання тим займатися. Та й так і віддав той підсилювач несправним назад тій людині.

P.S. “Фенікси” виготовляли у Львові. Той, що потрапив до мене, судячи по деталях, був 1988 р. випуску.

Основна схема підсилювача зроблена по схемі Шушуріна.

До радіатора прикручений транзистор КТ315 – він потрібний для термостабілізації.

КТ315

На схемі є транзистор із закороченими виводами База-Колектор. Так має бути – це струмове дзеркало.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Читайте

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:
””


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~