Янв
9

Розрахунок обмоток трансформатора

Напруга на обмотці залежить від кількості витків, а сила струму від діаметру проводу.

В першу чергу треба розрахувати такий параметр, як кількість витків, необхідних для одного вольта. Цей параметр залежить від характеристик осердя таких як переріз і магнітна індукція, а також від частоти електричної мережі 50 Гц. Розрахунки по залізу робилися при виготовленні трансформатора, тому нам немає смислу їх робити. Щоб визначити кількість витків, необхідних для одного вольта, треба домотати певну кількість витків і заміряти на них напругу. Аналогічно можна поступити, відмотуючи витки.

Діаметр проводу залежить від сили струму, який проходить по обмотці. Необхідно розуміти таку величину, як густина струму – ця величина показує який струм тече через кожен кв.мм перерізу проводу. При прокладці проводки мідним проводом допускається густина струму від 6 до 10 А/мм2. Для алюмінієвого проводу допустима густина струму від 4 до 6 А/мм2. Це пов’язано з тим, що алюміній має більший питомий опір і при 10 А він буде нагріватися.

В різних довідниках рекомендації по вибору густини струму для обмоток трансформатора різняться. Для потужності 1 кВт рекомендується використовувати густину струму для мідного проводу від 1,5 до 2,5 – 3 А/мм2. Чим більшу густину струму беремо в розрахунок, тим менше потребується міді, але сильніше буде грітися трансформатор і відповідно зменшиться його ККД. Маленька густина струму потребує використовувати товсті провідники і можна зіштовхнутися з тим, що обмотка не влазить у призначене для неї вікно, але трансформатор буде холодним.

Переріз проводу розраховується по формулі:

S = Iобм/j,

Іобм – необхідний струм, що має протікати по обмотці, j – густина струму.

Переріз – це не діаметр і не радіус проводу. Він розраховується по формулі S = πR2.

Більш детально розказано у цьому відео:

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~