Янв
15

Що всередині мікрофонного капсуля МПК-101

Зовні п’єзокерамічний мікрофон МПК-101-1 дуже подібний на вугільний. Не всі навіть здогадуються, що у нього всередині знаходяться радіодеталі. Але одного разу мені не було що робити і вирішив розібрати декілька мікрофонних капсулів. Яке моє було здивування, коли замість вугілля побачив ось таку картину:

МПК-101-1 1-У

п'єзокерамічний мікрофон МПК-101-1

Втрачати нічого, тому спробував відремонтувати. Продзвонив транзистори, місток, але все годне! Тоді підозра впала на конденсатор, думаю, може він струм якийсь пропускає. Замінив його на інший. Склав мікрофон, а він все рівно не працює. Мало того, при підключенні до телефонного апарату, появлялося якесь коротке замикання між корпусом і середнім виводом, характерне для діода (напруга була біля 1 В). Згодом виявилося, що це я зробив коротке, коли замкнув корпус до мембрани п’єзоелемента. Прийшлося розбирати знову…

Виявляється, мікрофон МПК-101-1 може мати дефект майже механічного характеру.

Якщо подивитися на плату зі сторони деталей, то там з обох сторін знаходяться “вусики” і вони повинні торкатися до корпусу. А на фотографії видно, що вони сховані під ізолюючим кільцем (я їх сам сховав випадково), через це, після збирання мікрофона, він не міг працювати.

Звичайно, було би краще, якби на заводі зразу зробили надійний контакт, не прийшлося морочити голову. А так провідники окислились і мікрофон заглох. Вирішив проблему банально просто – припаяв провідник на місце вище згадуваного “вусика” і під’єднав його до корпусу

ремонт МПК-101

От і весь ремонт.

Якщо не маєте бажання розбирати мікрофон, то можете припаяти перемичку між корпусом (конічної форми) і мембраною п’єзоелемента – бо в нормальному режимі вони ізольовані. Потім, якщо не буде працювати, поміняйте полярність.

Ремонт не складний і виправдовує себе. Тому що порівнюючи із вугільними мікрофонами, у п’єзокерамічних звук чистіший.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~