Дек
31

Що всередині розрядника РВС

розрядник РВСРозрядник РВС являє собою цілий пристрій. Це значно більше, ніж просто два електроди.

Основою розрядника РВС служать варистори та іскрові проміжки. В залежності від класу напруги їхня кількість може бути різною. Зліва на фотографії я поставив тільки деякі елементи, насправді їх більше. Всі вони сховані в у фарфорову покришку (її видно ззовні), яка утримує їх в потрібному положенні і захищає від вологи. Зовнішній вигляд розрядника РВС-35 можна подивитися на цій фотографії. На передньому плані видно трансформатори напруги, зразу за ними розрядники. По кількості ребер на фарфоровій покришці можна визначити клас напруги розрядника. РВС-35 (той що на фото) має 10 ребер.

розрядник РВС

РВС – розрядник вентильний станційний. Вентильним його називають тому, що в ньому знаходяться резистори з нелінійною вольт-амперною характеристикою (вілітові варистори). При перевищенні напруги іскрові проміжки пробиваються і через розрядник починає проходити струм. Щоб його обмежити, послідовно іскровим проміжкам ставлять вілітові блоки. В нормальному режимі вони струм не проводять, або якщо проводять, то не значний. Під час розряду їхній опір різко падає. Це сприяє кращому пропусканню великого струму. Після закінчення розряду все стає на свої місця: через розрядник струм не проходить і вілітові резистори знову набувають початкову провідність.

Варистор (вілітовий)

Ще один цікавий момент. Іскрові проміжки мають паразитну ємність і на них напруга розподіляється нерівномірно – чим ближче до проводу, тим вона більша. Таке явище присутнє на всіх багатократних іскрових проміжках. Щоб розподілити по всій довжині напругу більш рівномірно, паралельно іскровим проміжкам ставлять тірітові резистори.

Варистор (тіритовий)

Величину його опору вибирають такою, щоб в нормальному режимі через нього протікав струм в декілька разів більший, ніж ємнісний струм іскрових проміжків. При подачі імпульсної напруги ємність іскрових проміжків сильно зменшується. Струм через ці проміжки стає набагато більший активного опору шунтуючого резистора. Напруга знову починає розподілятися нерівномірно і послідовно починають пробиватися проміжки: спочатку той, що знаходиться найближче до проводу, потім той, що трохи далі, далі і так далі.

Шунтуючий варистор та іскрові проміжки, що знаходяться у фарфоровій чашечці

На цих фотографіях добре видно іскрові проміжки, розділені міканітовими прокладками. Якщо порахувати, то їх тут 4 штуки на одну секцію.

іскрові проміжки

міканітові прокладки і латунні диски

розібраний іскровий проміжок

_________________________________________________

Карборунд, або карбід кремнію (SiC) – напівпровідниковий матеріал. На основі карбіду кремнію виготовляють варистори, зокрема для розрядників РВС. Відмінність тіритового і вілітового варисторів полягає в різних речовинах, що зв’язують карбід кремнію.

Карбід кремнію розмелюють в порошок. Якщо туди добавити глини, спресувати і нагріти до 1270°С, то утвориться тірит.
Якщо замість глини добавити рідке скло, то утвориться віліт. Вітіт утворюється при температурі 380°С.
Ось і вся відмінність.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~