Фев
19

Що всередині ваги. Тензодатчики

Author admin    Category Різне     Tags

Поломка ваги для мене була радісною подією, бо вага не моя :) Давно було цікаво побачити, що ж там всередині. От і побачив:

Проблема в неї була така, що вона показувала кожного разу різну вагу чи то масу тіла, або взагалі вискакували якісь символи. 

З кожного датчика ваги (правильніше тензодатчики) виходили по три провідники. Як я колись вчив, що тензорезистори змінюють свій опір від механічних деформацій. Тому вирішив заміряти їхній опір і як він змінюється від натискання. Та ніяких змін тестером заміряти не вдалося. Для цього потрібно більш чутливий і точний прилад – та сама мікросхема:

Клякса, АЦП

На платі видно конденсатори С2 і С3 – я їх випаював і перевіряв (на всякий випадок). Вони мають ємність по 0,1 мкФ. З їхньою допомогою покази на дисплеї не так скачуть.

По ідеї, чорна клякса – це АЦП (аналого-цифровий перетворювач). Перетворює аналоговий сигнал датчиків в цифровий код і виводить значення на дисплей:

Розібрана вага

З датчиків на мікросхему поступають тільки червоні провідники. Спеціально замалював розпайку проводів (білий3 з’єднаний з білим2; чорний1 з чорним2 і т.д.):

провідники від датчиків - розпайка проводів

Можливо, датчики включені по мостовій схемі. Тільки ж я не розумію як. І нащо їм по три проводи?

До речі, маю ще одну вагу, але зовсім іншої моделі (в неї вантаж чіпляється за гачок). Заглянув всередину, то в неї вже чотири провідника з тензодатчика виходить:

вага, тензодатчикІ назви провідників подібні: V+, V-, S+, S-. А в несправній вазі: S+, S-, Е+, Е-. Можете порівняти:

Батарейка

Може, колись буду мати нагоду, то розберусь вже більш детально. А поки що залишу все як є.

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА