Ноя
9

Скільки вольт дає АТС

Author admin    Category Різне     Tags

Скільки вольт дає АТС чи яка напруга на телефонній лінії – однозначну відповідь дати не можна, особливо якщо насправді людину більше цікавить на скільки сильно може вдарити струмом. Це той випадок, коли треба враховувати, що “б’є” не напруга, а струм. А струм в телефонній лінії обмежений. По-перше, якщо телефонна лінія довга (наприклад, 1 км), то вона може мати декілька сотень Ом чи більше. По-друге, сама телефонна станція має свій внутрішній опір (точно не пам’ятаю, цифрова АТС має 600 Ом, АТСК десь 1200 Ом). Суть в тому, що струм навіть при короткому замиканні буде невеликий.

Тепер стосовно напруги.

Як правило на лінії знаходиться 60 В (за кордоном 48 В) постійного струму. Якщо підняти трубку телефонного апарату (ТА), то напруга падає орієнтовно до 15 В, може навіть і менше – все залежить від довжини лінії, опору АТС і опору самого ТА. Постійний струм на дотик відчувається слабо, в 3-4 рази слабше, ніж змінний 50 Гц.

АТС

Разом з постійною напругою 60 В може подаватися посилка виклику (по-народному “дзвінок”). На нових АТС є можливість вибирати напругу і частоту посилки виклику:

посилка виклику

На фото видно, що перемикачами вибрана посилка виклику частотою 25 Гц і амплітудою 80 В. Можливо, це і є той максимум напруги, який іноді цікавить людей. Але як тільки замкнути лінію, то ця напруга відключається. До речі, під час посилки виклику не рекомендується піднімати слухавку, бо телефон (дешевий, без захисту) може вийти з ладу або псується вугільний мікрофон.

Часом струмом може вдарити ЕРС (електрорушіна сила) індуктивності під час розмикання лінії, якщо колупатися з дротиками.

А взагалі-то напруга на лінії зв’язку може бути навіть більше 1000 В, так що нема чого лазити там, де не треба.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~