супергетеродинний приймач | Радіоелектроніка
Окт
27

Супергетеродинний приймач

Коли ви включаєте звичайний радіоприймач, то знайте, що це супергетеродинний приймач. В порівнянні з приймачем прямого підсилення, супергетеродинний приймач має більшу чутливість. Розглянемо як він працює.
Всю статтю читати не обов’язково, достатньо розглянути малюнки. Вам треба запам’ятати такий термін як проміжна частота (ПЧ) і її значення 465 кГц і 10,7 МГц, тому що ПЧ використовують не тільки в радіо, але й у телевізійних приймачах.
Принцип дії супергетеродинного приймача полягає в тому, що прийнятий високочастотний (ВЧ) сигнал перетворюється в сигнал так званої проміжної частоти (ПЧ). Вона лишається постійною на всіх діапазонах. Основне підсилення прийнятого сигналу здійснюється в підсилювачі проміжної частоти. Оскільки його настройка постійна, можна застосовувати більшу кількість каскадів підсилення ПЧ і отримати високу чутливість. Застосовуючи смугові фільтри, можна виділити дуже високу вибірність потрібного сигналу. супергетеродинний приймач

ВЧ сигнал приходить з антени через вхідний пристрій на підсилювач високої частоти ПВЧ (його ще називають преселектор). Вхідний контур разом із преселектором забезпечує основну вибірковість і попереднє підсилення сигналу радіостанції, передачу якої ми бажаємо приймати із великої кількості сигналів прийнятих антеною.
Від ПВЧ, а якщо він відсутній, то з вхідних кіл, сигнал подається на перетворювач, що складається із змішувача і гетеродина. Гетеродин – це малопотужний генератор коливань високої частоти. Сигнал з нього подається на змішувач, де змішується з напругою сигналу, яка прийшла з вхідних кіл. В результаті на виході змішувача в контурі, що настроєний на проміжну частоту, отримується сигнал ПЧ так само модульований як і ВЧ сигнал.змішувач

Частота гетеродину за звичай вища, ніж частота прийнятої станції на величину проміжної частоти. В радіомовних приймачах проміжна частота дорівнює 465 кГц, для прийому радіостанцій в діапазонах довгих, середніх і коротких хвиль, а також в ультракороткохвильовому діапазоні – 10,7 МГц. Зміна настроювання вхідного контуру і частоти генератора проводиться одночасно спільною ручкою управління. Сигнал ПЧ на виході змішувача в 3 – 10 раз більший, ніж напруга ВЧ сигналу на вході змішувача, тобто змішувальний каскад крім перетворення частоти дає ще підсилення. Після змішувача сигнал проміжної частоти (ПЧ) подається на підсилювач проміжної частоти (ППЧ), що містить за звичай 1 – 2 каскади.

При прийомі сигналів станцій, що працюють з амплітудною модуляцією від підсилювача ПЧ коливання подаються на детектор. Детектор і ПНЧ виконують ті ж самі функції, що і в приймачах прямого підсилення.
Завдяки великому підсиленню, в супергетеродинних приймачах застосовують різні пристрої, що покращують експлуатацію якості приймачів:
-автоматичне регулювання підсилення АРП (АРУ);
-автоматичне підстроювання частоти гетеродина;
-в приймачах вищого і першого класів стоїть вузол БШН (безшумна настройка);
-електронний індикатор настроювання.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Супергетеродинний приймач”

  • Андрій 16/11/2016 - 17:25

    дякую за матеріал

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА