Дек
15

Київстар обрав технологію FTTB

Ще 10 років назад про оптоволокно мало хто чув, а зараз це звичне явище. Пам’ятаю, як люди записувалися в чергу, щоб підключити додому стаціонарний телефон. Задоволення було не з дешевих та й чекати треба було декілька років. Дехто підключав телефон тільки ради Інтернету, мовляв інших варіантів немає. Аж самому цікаво згадати. Здається, все так недавно було, майже як вчора, а сталося стільки змін.

Оператори телекомунікаційних послуг постійно покращують свої послуги, причому дуже помітними темпами. Один рік часу для розвитку зв’язку на Україні значить дуже багато. З часом цей “бум” пройде, але поки що маємо таку картину.

Тепер і до мене в будинок провели оптоволокно, це дуже радує :)

Користуюся Інтернетом від Київстар півтора року. За цей час збоїв у роботі майже ніяких не було. А те що було, то не зрозуміло чи в мене з комп’ютером чи в оператора щось не так. Але все ж таки мені здається, що це Київстар винуватий. Бо в сестри подібні фокуси були, а вона живе в іншому житловому районі. Проте останнім часом все супер.

Технологія, яку провели в будинок, називається FTTB (Fiber To The Building) - оптоволокно в дім. На фотографії видно ящик, який знаходиться на горищі 6-поверхового будинку. В гофрі йде оптоволокно і кабель електроживлення (220 В). Вита пара знаходиться зліва, знизу (трохи неакуратно її змонтували, вийшов якийсь клубок)

технологія FTTB

Далі та вита пара розходиться до комп’ютерів. Радує те, що не потрібно ніяких модемів. Просто всунув кабель в мережеву плату і відразу встановлюється з’єднання. Навіть налаштувань не потрібно робити.

В FTTB технології сходяться теоретична і реальна швидкість. Якщо, провайдер заявляє, приміром, 100 Мбіт/с, то насправді так і буде 100 Мбіт/с. На сьогоднішній день (15 грудня 2012 р.) в Київстарі така послуга коштує 150 грн. Мені поки що вистачає 4 Мбіт/с, але в майбутньому буду швидкість збільшувати

Потрібно відмітити, що в даній технології швидкості на прийом і на передачу також одинакові. В ADSL такого і близько немає. Щоб краще зрозуміти, порівняйте максимальні швидкості на передачу в FTTB (100 Мбіт/с) і ADSL (1,4 Мбіт/с).

По деяким оцінкам, якщо оператор не зможе до 2015 р. забезпечити швидкість 100 Мбіт/с, то він залишиться поза конкуренцією.

FTTB технологія найбільш прогресивна. Завдяки їй можна нарощувати кількість абонентів там, де це потрібно. Головне прокласти мережу, за що і повинні боротися оператори зв’язку.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~