Несправності новорічної гірлянди | Радіоелектроніка
Янв
3

Типові несправності новорічної гірлянди

ремонт новорічної гірляндиРозглянемо ще один вид новорічної гірлянди. На фотографії вона зображена у формі зірки, але частіше їх можна зустріти у звичній формі. Нас більше цікавлять з чого зроблена сама гірлянда, який тип ламп і т.д.

Найбільше мені не подобаються лампочки. Вже третю таку гірлянду ремонтую і у всіх одна та сама “хвороба”:

1. Лампочки-самоліквідатори

якщо точніше то вони горять не тільки самі, але й виводять з ладу інших:

Лампочки-самоліквідатори

Те, що ви бачите на фото вище – це результат їхньої діяльності. Тільки не подумайте, що я їх спеціально десь збирав, де тільки міг. Всі вони взяті з однієї гірлянди (повністю вигоріла серединка зірки). А починається все з простого:

короткозамкнута лампочка

Спочатку перестає світитися одна лампа, потім друга, третя… Ніхто на них не звертає уваги, а вони тим часом роблять свою чорну справу. Бо насправді вони не перегоряють, а навпаки замикаються накоротко, і тоді на інші лампочки поступає більша напруга, ніж потрібна. Цей процес відбувається лавиноподібно, поки якась з них все ж таки не розірве коло. В даному випадку з 20 ламп залишилося годні лише 2!

Зверніть увагу на скільки металізовані їхні колби. По цій ознаці можна судити: варто ремонтувати гірлянду чи ні. Навіть якщо лампа ще працює, але всередині вже чорна, то їй недовго залишилося жити.

2. Після тривалого терміну експлуатації, провідники лампочок окислюються.

Якщо перевіряти тестером, то показники зовсім не зрозумілі, опір може бути дуже великий. Думаєш згоріла якась лампа, а насправді вони просто окислилися.

окислені контакти

Хоча бувають випадки, що вони з окисленими провідниками непогано світять. Якщо гірлянда працює не стабільно, то краще подіставати всі лампи і зачистити виводи кожної. Для цього достатньо шкребнути виводи ножем 2-3 рази і поставити на місце.

І на кінець,

частою причиною несправності новорічних гірлянд є управляюча електроніка

QD0056C

– коробочка з кнопочкою. В більшості випадків там повністю виходить з ладу мікросхема-клякса QD0056C (L-803 та інші) або тільки її частина.

Порада. Якщо паралельно конденсатору підключити стабілітрон наругою стабілізації 9…12В, то ймовірність виходу з ладу мікроконтролера чи взриву тиристорів зменшиться.

Реле для світлодіодної гірлянди таке ж саме, як і для звичайної — так само має 8 режимів роботи, в середині стоїть мікросхема QD0056C і на кожен колір припадає по тиристору PCR 406 J.

Що стосується самих світлодіодів, то до деяких із них послідовно підключені невеличкі резистори (щоб гасити напругу). В тої гірлянди, що попалася мені, було по 22 світлодіода на кожен колір (всього 88 світлодіодів) і також на кожен колір по 5-6 резисторів опором 5,7 кОм. Тобто на 22 світлодіода додатково припадало 28,5 — 34,2 кОм. По закону Ома це забагато, якщо брати до уваги те, що через світлодіоди має проходити стум орієнтовно 20 мА. Але на резисторах чергувалися такі полоски: зелений, фіолетовий, червоний, золотистий. Так що не знаю, де тут правда. Не хотілося мені розковирювати ті світлодіоди.

цокольовка світлодіодаЩе з пантелику збило те, що синій світлодіод мав “неправильну” цокольовку. Якщо подивитися на світлодіоди інших кольорів, то в них катод ширший за анод. А синьому чогось навпаки анод ширший.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Loading...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Типові несправності новорічної гірлянди”

  • Наталья 12/01/2013 - 20:01

    Если есть запасные лампочки, я их меняю, когда кончаются – выкидываю гирлянду.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Радіо ГРАД ЛЕВА