Дек
13

Вчимося правильно паяти

Недавно переглядав різні відео і випадково застряг на одному уроці, де показували як правильно паяти.

Себе професіоналом в паянні не вважаю, хоча з тих пір, коли почав цікавитися електронікою пройшло більш, ніж 10 років. В більшості випадків моїх навиків сповна вистачає. Але все ж таки стало цікаво, чому навчають новачків, бо в повсякденному житті такі уроки не часто побачиш. Почав дивитися, перегляд відео займає більше 1 год… Зразу подумав, що якісь дурниці будуть показувати, “лити воду”. Проте після кількох хвилин перегляду вирішив подивитися ще трохи, а потім ще і ще, і так аж до кінця. Щоб краще запам’ятовувалося, став записувати деякі моменти на папері, через це просидів аж до 2:00 ночі (зранку на роботу було важко ставати). І зовсім не шкодую, що трохи недоспав. Бо побачив речі, які дійсно варті уваги.

Отже, пропоную переглянути відео, яке я так розхвалював. В ньому ви побачите багато наглядних прикладів про те, як правильно паяти. Відео корисне не тільки новачкам, але й любителям зі стажем:

Далі можете не читати, все сказано у відео. Зробив для себе деякі помітки, вийшов свого роду зміст.

1) До газового пальника (горілки) можна вирізати прилягаючу дерев’яну ручку, до якої кріпиться Г-подібний мідний стержень. Вогонь повинен нагрівати майже самий кінець стержня. Вийде газовий паяльник.

2) Раз в місяць треба діставати жало з паяльника ЭПСН і чистити його від окислу, інакше воно застрягне назавжди. (В мене таке вже було)

зварювання вугільним електродом3) Зліва зображена схема для спаювання різних металів вугільним електродом. Такий метод колись використовували при монтажі в лампових телевізорах. Це більше схоже на зварювання

Переваги. Можна спаювати ніхром (спіралі в нагрівальних приладах), та багато інших металів. Місце з’єднання надійно тримається.

Особливості схеми. Працювати потрібно в гумових рукавицях, так як нема гальванічної розв’язки. Дросель підійде від лампи ДРЛ-250. Струм кола – біля 2А.

4) Флюс ТАГС – на вигляд чорний, в шприці. Остерігайтеся підробок.

5) Температура паяльника: 220 – 240 С. Каніфоль плавиться без зайвого диму і не повинна скоро вигоряти.

6) Рідкі флюси не рекомендується використовувати, бо в них є кислота. Якщо флюс не змити, то з часом він роз’їдає основу провода (там, де починається ізоляція)

7) Для спаювання одножильних провідників треба в них загинати вушка.

8) Провідники навушників емальовані. Всередині є скловолоконні нитки, які надають міцності провідникам.

9) Хлористий цинк – деталі після змочування залуджувати без каніфолі. Після лудіння промити.

10) Лудіння плат сплавом Розе чи Вуда погане. Бо потім, при запаюванні деталей, треба довго чекати, поки захолоне припій.

11) Використовувати активні флюси не бажано, тому що вони мають високу провідність. Достатньо капнути між доріжками плати трохи флюсу, як видно різке падіння опору. Від’ємні показники тестера вказують на появу хімічного джерела струму.

12) Використання фенів при пайці SMD-компонентів не завжди виправдано, оскільки можуть перегріватися сусідні деталі, наприклад, електролітичні конденсатори.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 1, в середньому: 5.00 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

5 коммент. к записи “Вчимося правильно паяти”

 • Иван 14/12/2012 - 12:40

  щоб навчитись паяти потрібен в першу чергу хороший вчитель

  • Олег 14/12/2012 - 16:14

   Вчитель приходить тоді, коли готовий учень.
   В принципі, паяння – то ціла наука. Колись в книгарні бачив книжку на таку тему, то аж за голову взявся, стільки всяких тонкощів написано, ніколи не подумав би, що все так складно.
   Краще сильно не зациклюватися на дрібницях, не все зразу

 • Ярослав 17/10/2014 - 19:49

  Дякую за те, що поділились знайденим відео! Дуже корисно і пізнавально.

 • коля 14/11/2016 - 19:16

  Мені дуже знайомв ситуація того хто виклав цю інформацію

 • Аліна 24/05/2017 - 12:44

  дякую) дуже корисне відео

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~