Дек
14

Від чого залежить ємність конденсатора

ємність конденсатораКонденсатор являє собою дві металічні пластини, які ізольовані між собою діелектриком. В залежності від виду діелектрика, конденсатори можуть називати слюдяними, керамічними, повітряними і т. д.

Якщо на конденсатор подати напругу, то одна пластина отримає додатній заряд, а інша від’ємний. Накопичування заряду конденсатора визначається як відношення величини заряду і напруги між його пластинами:

ємність конденсатора

де С – ємність, Ф; Q – величина заряду, Кл; U – напруга, В.

Ємність вимірюється у Фарадах (скорочено Ф або F). Оскільки Фарад ємність дуже велика, то використовують дольні значення: мкФ, нФ, пФ (мікро-, нано-, пікофаради).

***

 • Ємність конденсатора залежить від площі пластин: чим більша площа, тим більша ємність. Це пов’язано з тим, що на більшій площі можна зібрати більшу кількість зарядів. Для виготовлення конденсаторів великої ємності, пластини скручують у циліндр, тоді вони стають більш компактними порівняно з плоскими.
 • Ємність конденсатора залежить від відстані між пластинами. Чим товщий діелектрик між пластинами, тим меншою буде ємність конденсатора. Це пояснюється тим, що при великій відстані між пластинами взаємодія між ними буде меншою, тому конденсатор може накопичувати меншу кількість електрики. Для того, щоб ємність збільшити, пластини зближують між собою.
 • Ємність конденсатора залежить від діелектричної проникності діелектрика. Чим більша діелектрична проникність, тим більша ємність. Наприклад, слюдяний конденсатор буде мати в 6 разів більшу ємність, ніж повітряний при таких самих габаритах і конструкції. Тому що діелектрична проникність слюди ε = 6, а повітря – ε = 1.

Для визначення ємності плоского конденсатора користуються формулою:

ємність плоского конденсатора

де С – ємність конденсатора, S – площа однієї пластини, d – відстань між пластинами, ε – діелектрична проникність.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер (голосів: 2, в середньому: 4.50 из 5)
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Від чого залежить ємність конденсатора”

 • гриша 24/10/2017 - 16:59

  конденсаторр то кллаас

  • admin 24/10/2017 - 20:23

   І чим же він такий класний? :) Що напругу тримає, чи чого?

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~