Ноя
8

Мультиметр DT-830B на запчастини

мультиметр DT-830BЯкщо у вас завалявся несправний мультиметр DT-830B, не спішіть його викидати. Не дивлячись на те, що в нього майже немає ніяких деталей, все ж таки він може пригодитися в хазяйстві.

В мультиметрах таких типів є декілька цікавих речей:

1) мікросхема АЦП ICL7106.

Ця марка мікросхеми використовується в багатьох тестерах, наприклад, в М890F (фотографію видно нижче). ICL7106 знаходиться неподалік від дисплею і, як правило, має форму чорної круглої клякси. Основне її призначення – це перетворювати аналоговий сигнал (напругу) в цифровий для подальшої подачі на індикатор. Багато радіолюбителів використовує дану мікросхему для розробок власних конструкцій. Навіть недавно бачив проводили конкурс, присвячений використанню приладів на мікросхемі ICL7106 чи щось таке.

2) Перемикач. (Ради нього я написав цю статтю)
Недавно мені пощастило підремонтувати свій старенький тестер М890F.

заміна ламелейM890FКористувався ним 9 років і за цей час його контактні доріжки постиралися. Стало важко навіть “пищалку” включити, не те щоб робити якісь заміри. Покази опору постійно “скакали”. Дідівські методи, такі як постукування по тестеру кулаком, чистка спиртом контактів, не допомагали.

Але якось не було що робити, бачу лежить поламаний мультиметр DT-830B. Давай, думаю, спробую зробити з двох тестерів один. Розібрав обидва тестера, а ламелі там виявилися одинаковими. (Ламелі – це ті самі латунні пластинки, які перемикають доріжки в самому тестері. Ви їх бачите на фотографії справа. Можливо, вони по другому називаються, я точно не знаю)

Коротше, після заміни ламелей тестер почав працювати, як новий. Вже не треба було по ньому стукати, щоб він перейшов в нормальний режим.

3) Щупи і батарейка. Тут коментувати нічого не треба. Хочу тільки добавити, що колись бачив у Львові на радіобазарі, як скуповлювали неробочі тестери по 10 грн. Правда це стосується дорожчих моделей (наприклад, того самого М890F). Але поруч продавали щупи, також від 10 грн… Щось вже не по темі пишу. Ну, це так, для порівняння…

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Мультиметр DT-830B на запчастини”

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~