Ноя
14

Використання одноперехідного транзистора

Завдяки стабільності своєї роботи, одноперехідний транзистор можна використовувати в деяких генераторах, які найчастіше управляють роботою тиристора.

Розглянемо принцип дії релаксаційного генератора, побудованому на одноперехідному транзисторі.
Використання одноперехідного транзистораПри подачі напруги живлення на виводи Е1 і Е2, починає заряджатися конденсатор С1 через резистор R3. Збільшення напруги на конденсаторі (а значить і на відповідних виводах транзистора) призводить до різкого відкривання переходу транзистора ЕБ1. Опір транзистора зменшується і через нього, а також через резистор R1, починає розряджатися конденсатор С1. Напруга на конденсаторі зменшується, транзистор закривається і схема знову переходить в попередній стан. Далі цикл продовжується. діаграми роботи транзистораЗгенеровані імпульси напруги, які відрізняються великою стабільністю, знімаються з резистора R1 і подаються на тиристор VS1

Приведена схема релаксаційного генератора часто використовується для створення точних часозадаючих схем. При відповідному підборі постійної часу конденсатора С1, можна добитися періоду коливань від одиниць мікросекунд до кількох годин.

____________________

Справочник по основам электронной техники. Гершунский Б.С., Романовская А.В., Ващенко Н.М., Власенко В.В., Издательское объединение «Вища школа», 1974, стр. 352.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~