Окт
15

Як посортувати різні номінали резисторів

В залежності від того, які у вас потреби, ви можете тримати резистори чи викинути. Проте, якщо їх плануєте зберігати, то обов’язково їх посортуйте, інакше буде завал.

резистори в сірникових коробках
Бувалі радіоаматори часто зберігають маленькі резистори в сірникових коробочках. На жаль, при частому використанні, коробочки зношуються і тоді треба робити заміну. Але хто більш хазяйновитий, то купляє собі готові пластмасові контейнери (шухлядки) і не морочить собі голову, куди подіти деталі. Правда це вже дорожче.

Можна резистори повтикати в картонку. Щойно таку процедуру зробив, зайняло мені три години роботи (вирізав картонку, поробив дірки, посортував резистори, вставив їх у картонку і попідписував. А ще перевіряв опори тестером, щоб не наплутати, бо ці резистори, що на фото, мають допуск ±0,5 % і трохи багато на них смужок – через це так довго). Зате тепер вони, як на долоні.

Посортовані резистори

Ще один не хитрий варіант – це складувати детальки в пакетики із застібками Zip-Lock. Раніше ніде такого не бачив, але вирішив спробувати. Перевагою такого методу є те, що пакетики займають мало місця. Ціна на такі пакетики помітно менша від вищезгадуваних контейнерів. Крім того, можна замінити пошкоджений пакетик на новий. Недолік такого способу – це не зручність. Пакетики, нанизані на паличку або на провід, треба кожен раз знімати, а це займає час. Хоча мене такий варіант влаштовує, бо нечасто щось шукаю.

номінали резисторів

Наступний етап: треба порахувати кількість окремих коробочок, щоб можна було кожний номінал резистора покласти окремо. Якщо резисторів мало, то дехто може їх тримати в одному місці. Також бувають випадки, що на один номінал припадають різні потужності.

На заводі резистори випускаються з певним відхиленням від номіналу – допуском, який вимірюється в процентах. Від величини допуску формується стандартний ряд опорів: Е6, Е12, Е24, Е48, Е96, Е192. Число після Е вказує на кількість номінальних значень в конкретному ряді. Наприклад, Е24 означає, що в ряді є 24 різних номінальних значень.

Мені найчастіше зустрічається Е24 (±5%), тому я посортував резистори у відповідності до цього ряду. По моїм підрахункам вийшло 168 номіналів резисторів. Число немаленьке, через це я просто зарезервував місця.

Ось і все! Чим раніше таку простеньку процедуру зробите, тим більше часу зекономите. Вирішуйте самі.

 

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

5 коммент. к записи “Як посортувати різні номінали резисторів”

 • Семен 14/06/2013 - 23:00

  Еще один очень хороший способ сортровки – загинаем контакты как для платы и втыкаем в пенапласт – вуаля и на небольшом куске размещается порядочное кол-во деталей не только резисторы разного номинала но и разной мощности и их очень хорошо видно а если еще и разсортировать то вообще чистая прелесть. Еще мой отец пользовался ))).

  • admin 17/06/2013 - 11:31

   Спасибо. Интересно для разнообразия, может пригодится

 • Ivan 18/05/2015 - 14:42

  Ну а хто хоче більш зручно зберігати, особливо дрібні SMD (в моєму випадку 0805, 0603, 1206, SOIC-8, -14, 16, 20 і т.ін.) дуже рекомендую – http://adams.com.ua/plastikovye-yaschiki-korobki/korobka-2310-s-yachejkami.html В Україні роблять.

  • admin 22/05/2015 - 16:48

   Де ж ви раніше були? Я б собі таке купив і не морочив голову.

 • Ivan 22/05/2015 - 23:08

  Можете власноруч купити. Можу і я переслати.

  Облаштовувати home research laboratory ніколи не пізно. :)

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~