Окт
6

Як перевірити батарейку

Перевірка батарейки на перший погляд здається нескладним завданням, але інколи посаджену батарейку можна сприйняти за нормальну. Дехто думає, якщо на батарейці напруга 1.5 В, то вона годна. Насправді це не завжди так. Причина може ховатися ось у чому. Кожне джерело живлення має свій внутрішній опір, і якщо таким джерелом являється батарейка, то він збільшується при її розрядці. Коли ви підключаєте батарейку до якогось пристрою (навантаження), то через неї проходить струм. Але оскільки внутрішній опір батарейки збільшується при розрядці, то збільшиться падіння напруги на ньому і, відповідно, зменшиться напруга на навантаженні. Більшість привикли заміряти напругу, і якраз тут часто ховається обман. Річ у тім, що вольтметр, особливо цифровий, має великий опір. Опір вольтметра може виявитися набагато більший за внутрішній опір джерела живлення і тоді він покаже 1.5 В.

Для того щоб перевірити справність батарейки, то напругу треба міряти під навантаженням, тобто не виймаючи батарейки.

Або є інший спосіб, яким я часто користуюся. Майте на увазі – це стосується тільки пальчикових батарейок! На інших типах я не тренувався. Отже, замість вольтметра на мить підключаємо амперметр, фіксуємо покази і зразу відключаємо його. Хто забув фізику, нагадаю – це було коротке замикання, його робити не можна. Якщо батарейка справна, то амперметр покаже більше 1А, посаджена буде мати приблизно 0.1 – 1 А, зовсім посаджена – менше 0.1А. Нова дешева батарейка буде мати струм короткого замикання приблизно 3А , дорожча – 5 – 7 А. Тільки я не рекомендую нові батарейки закорочувати. На всякий випадок напишу – при короткому замиканні елементи живлення нагріваються, в окремих випадках можна отримати навіть опіки.

Заряджати батарейки не можна!

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Як перевірити батарейку”

  • Roman Seredenko 06/10/2011 - 22:56

    Заряжать по полной, конечно же не стоит, но вот подзаряжать – можно. Не желательно и опасно, но технически – можно. Хотя проще купить новую. Бывает, что после подзарядки батарей они “текут” прямо в устройстве. Это может повлечь поломку устройства… Так что лучше не перезаряжать… :-) Но, повторюмь, – технически можно… Но не нужно.

  • Игорь 25/10/2011 - 15:44

    Спасибо за совет. Хотя по мне лучше купить новую

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~