Дек
24

Як поміряти малий опір звичайним тестером

Коли приходиться міряти малий опір звичайним тестером, то важко визначити правильність показів або взагалі не можливо. Наприклад, якщо міряти опір обмотки потужного двигуна, то він буде 0 Ом (прилад може показати і 1 Ом) – це нормально. Але попробуй вгадай: є міжвиткове замикання чи нема? В такому випадку, напевне, треба скористатися вимірювачем індуктивності (L-метр) або розкрутити двигун і подивитися візуально обмотки – якщо чорні, значить все ясно. Ну, це трохи інша тема.

Дехто припускається помилки, коли дивиться на покази тестера, як на правдиві. По-перше, тестер міряє опір свої щупів, по-друге, клас точності в звичайних тестерах в цьому режимі нікудишній. (А по-третє, для вимірювання малих опорів є спеціальні прилади).

Тепер напишу, як більш-менш поміряти малий опір звичайним тестером:

1) Стаємо в найменше положення “Омів” (наприклад, “200 Ом”). Режим продзвонки діодів/пищалка нам НЕ підходить;
2) Замикаємо щупи накоротко;
3) Дивимося, що показує наш прилад. В мене це значення зазвичай 0,5 Ом (іноді скаче до 0,7 Ом і вище). Коротше, запам’ятовуємо наше число із закороченими щупами;
4) Потім заміряємо опір потрібної деталі (проводу, контакту і т.д.);
5) Від отриманого значення віднімаємо наших 0,5 Ом (в кожного своє, див. пункт 3) і отримуємо результат.

Повторю, цей результат дуже неточний, але в більшості випадків його сповна вистачає.

Тепер трохи цифр.

Опір грубих (силових) проводів має бути біля 0 Ом. Якщо сильно відрізняється, то треба перевірити всі з’єднання, на кінцях проводів, зажими і т.д.

Опір тонких проводів поміряти легше (телефонні лінії, шнури). Вони можуть бути від кількох Ом до кількох десятків Ом. Якщо провід короткий, а опір більше 10 Ом, то треба насторожитися. Іноді допомагають прості дії – обтиснути накінечники провідників або відрізати в місці згину. Довгі кабельні телефонні лінії мають сотні Ом.

Опір контактів:

- біля нуля Ом в силових колах (там, де протікає декілька ампер і більше);
– в малопотужних колах (телефонах, кола управління) також біля 0 Ом. Але якщо лінь почистити і все працює (до пори – до часу), то може бути навіть більше 10 Ом. Тільки майте на увазі, що від поганих контактів ідуть всякі шуми;
– неметалічні контакти (в пультах ДУ, дитячих іграшках та іншому КМОП причандаллі) – опір може сягати від кількох десятків до сотень Ом. Щупи ставте подалі один від одного.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~