Дек
17

Як понизити напругу на трансформаторі

трансформаторІнколи, для того щоб понизити вихідну напругу на трансформаторі, приходиться його розбирати. Така робота потребує певних зусиль, часу і навиків, і не завжди приносить бажаний результат – пластини магнітопроводу можуть погнутися чи поламатися, а якщо трансформатор ще й стержневий, то осердя приходиться склеювати спеціальною речовиною. Після появи таких дрібних дефектів, трансформатор починає гудіти, а робота його стає менш ефективною.

Розглянемо три способи, як можна понизити напругу на трансформаторі, не розбираючи його.

Перший спосіб. Коли вторинна обмотка знаходиться із зовні (а таке найчастіше буває), то можна від неї відмотати декілька витків і заміряти вихідну напругу. Якщо вихідна напруга все ще залишається великою, то треба відмотати ще декілька витків. Не варто спішити відкушувати відмотаний провід, бо можна перестаратися. Коли вже досягнули потрібної напруги, то зайвий провід треба відкусити і змонтувати так, як він був раніше.

Якщо трансформатор стержневого типу і він має дві обмотки, то відмотувати провід треба з кожної котушки по однаковій кількості витків.

Як понизити напругу на трансформаторіДругий спосіб. Якщо між магнітопроводом і котушкою є вільний простір, то можна просто намотати декілька витків. Припустимо, що в нас є трансформатор, на якому вихідна напруга складає 12 В, а нам треба 9 В. Тоді намотуємо стільки витків, щоб отримати 3 В. Потім послідовно з’єднуємо з обмоткою, яка дає 12 В і заміряємо напругу. Якщо вольтметр показує не 9, а 15 вольт, то треба поміняти місцями кінці одної з обмоток. Після того напруга повинна стати 9 В.

Третій спосіб. Буває так, що трансформатор має не одну вторинну обмотку, а декілька. В такому випадку навіть не треба нічого намотувати чи відмотувати. Напругу можна як збільшити, так і зменшити. Треба тільки перевірити, чи провід обмотки має підходящий переріз, або попробувати як буде працювати трансформатор у схемі.

Якщо понизити напругу на трансформаторі все ж таки не вдається, то треба його розбирати або шукати інший.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Як понизити напругу на трансформаторі”

  • Сергей 21/12/2011 - 15:08

    Так, трансформатор – це унікальний винахід. Буває так, що треба десь знайти іншу напругу, і тоді дійсно треба трансформатор розбирати, якщо іншого варіанту немає.

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~