Июнь
23

Як працює пожежний сповіщувач ДИП-1

Author admin    Category Прилади     Tags

Текст взятий з відео, можна не читати

Маю пожежний сповіщувач – марка ДИП-1 . Він вже старий, ще 80-го року випуску, але працює.

В ньому залипло реле, воно ще сьогодні трохи працювало, але я йому забагато дав струму… Дав 160 мА і 24 В, ну десь контакти залипли і тепер воно не працює. То я через це припаяв сюди інше реле, вже робоче.
Значить, як воно працює. Ось сюди я подав 24 В постійного струму (плюс і мінус). Це в нас є світлодіод інфрачервоний і тут є фотоприймач (фотодіод). Воно працює на інфрачервоних променях. От коли щось димить і дим попадає в ось цю область і реле спрацьовує. Промені летять сюди, відбиваються і попадають на фотоприймач. Оцей транзистор підсилює сигнал. Оцей транзистор більш такий потужний, то він якраз іде на світлодіод. Оця мікросхема НТ – набір транзисторів, не знаю скільки там, кілька штук, може, чотири тразистора.
Що тут є промені так не видно, але на камеру можна ще зафіксувати, видно як воно світиться. От я наближаю пальця, навіть доторкнувся, і там промені заломлюються, розсіюються всередині пальця. Получається, що палець також прозорий. Бо я пробував брати залізячку, затулив промені, щоб не попадали на фотодіод і вже не працює.
Ще можна нагріти цього діода, я його паяльником нагрівав, то також спрацьовувавла сигналізація. Не знаю, як воно на ділі має бути. Бо то треба добре його нагріти, щоб воно спрацювало :) Мабуть, все поплавиться.
Ну тепер спробую пустити на неї дим, як вона на диму буде робити.
Пожежний сповіщувач, тут я реле прикрутив, так воно пішло по кабелю, це в нас блок живлення і мотор – він має піднімати воду цей мотор. Коли спрацює сигналізація, має почати крутития мотор, тут в нас буде вогонь горіти, ну і почне пищати пищалка. Оце така мала бути сигарета, бо пожежники сигратею перевіряють. Але в мене нема, то я зробив з трави.
Запалюю, тьфу! Димить, тільки не туди куди треба. Ану… є! Загасило!

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~