Окт
15

Як відключити оптотиристор

оптотиристор (будова)Оптотиристор подібний до звичайного тиристора, тільки керується він не управляючим електродом, а променями (здається інфрачервоними), які випромінює світлодіод. Основна перевага оптотиристора перед звичайним тиристором – це гальванічна розв’язка силового кола  від кола управління.

Оптотиристор можна умовно розбити на дві частини: світлодіод і фототиристор. Розглянемо роботу фототиристора. Фототиристор має чотирьохшарову структуру p-n-p-n (три p-n переходи). При подачі на нього напруги U, середній p-n перехід буде закритий. Відкрити його можна двома способами:

-        підняти напругу між анодом А і катодом К, при цьому напругу управління на світлодіод можна не подавати Іупр.=0;

-        подати напругу управління на світлодіод. При освітленні p-n-переходу тиристора, у нього виникає фото-ЕРС. Не забуваємо, що між анодом і катодом вже є напруга U.

Чим більший струм управління (сила світла), тим менша напруга необхідна між анодом і катодом для відкривання оптотиристора. Зверніть увагу! У відкритому стані, коли падіння напруги між А і К мале, а струм великий – тиристор не управляється. Для того щоб його відключити, треба зняти напругу живлення U. Помилково вважати, що звичайний тиристор управляється тільки струмом управління. Насправді він включається цим струмом. Уважно розгляньте рис.2.

Щоб не заплутатися, то промисловістю випускаються ще закриваючі тиристори GTO (Gate turn-off Thyristor). На відміну від звичайних тиристорів, ними можна управляти не знімаючи напруги U. Для відкривання GTO-тиристора на управляючий електрод дають додатну напругу, для закривання – від’ємну. Але такі тиристори розраховані на великі струми і мають великі розміри, випускаються в таблеткових і штирьових корпусах.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Як відключити оптотиристор”

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~