Май
27

Як я засунув вилку в розетку

Что для одного глупость, для другого может быть открытием.
Анжелика Миропольцева

коротке замиканняДавно це було, може років 15 назад, вчився приблизно в 6-му чи 7-му класі. Поруч зі мною сидів мій брат, який мирно писав собі уроки і друг, напевне дивився, що я роблю. Тоді, як зараз пам’ятаю, повісив на виводи штепсельної вилки срібний ланцюжок і почав пхати вилку в розетку. Навіть толком ще не засунув, як роздався гучний звук і посипались іскри. Через долю секунди ланцюжок розірваний лежав на підлозі, поруч з ним ще жевріли жаринки – його залишки. Я був дуже здивований від побаченого. Для мене це був справжній шок! Стільки років користувався розеткою і не навіть догадувався, що таке може бути.

Друг вирішив мені прояснити ситуацію. Він сказав, що кінці ланцюжка, які звисали з вилки хиталися і випадково доторкнулися один до одного. У нього була своя версія, але я повірив. Проте для мене багато що залишилося не зрозумілим. Звичайно, відповідь на це питання давним-давно знайшов, але все рівно дивуюся, якому треба бути тупому, щоб таке зроби і не зрозуміти в чому справа.

(До речі, на фотографії вилка ще та! На ній видно коричнюваті сліди від нагару)

Подібний експеримент робив в 11-му класі

На той час я мав зелене поняття про електрику, бо вже третій рік ходив на радіогурток, де нас вчили паяти схеми і додатково проходив в школі курси на «радіомеханіка», вони були в нас замість трудового навчання. Отже, начитавшись хімії (це був мій улюблений предмет) вирішив зробити черговий експеримент. Суть була така. Якщо дивитися ряд напруг металів, то свинець стоїть біля водню. Я подумав, що він має опір такий, як у напівпровідника. Тому мав би помаленьку нагріватися, наприклад, як ТЕН. Згадавши, що в мене вдома в матрьошці є пляцок із свинцю (колись поклав його туди, щоб вона краще стояла). Дістав його і поклав на стіл. Засунув вилку в розетку, а вільними кінцями провідників безстрашно доторкнувся до того пляцка. В результаті він бабахнув і впав на підлогу. Проте той пляцок ще не встиг впасти на підлогу, як я зрозумів, що свинець має хорошу провідність. На цей раз іскор багато не було, так як спрацював автомат. Але на пляцку залишилася цяточка – знак моєї мудрості :)

Можна ще багато згадати подібних випадків і кожного разу дивуєшся, чому так часто не розуміємо елементарних речей?

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

4 коммент. к записи “Як я засунув вилку в розетку”

 • Сергей 30/05/2012 - 13:22

  Спасибо за интересный рассказ.

 • Константин 26/06/2012 - 9:32

  Да с током надо на Вы, сам учился на электрика, но так и не пошел работать, практики нет :)

  • Олег 26/06/2012 - 16:49

   Ні в кого практики зразу немає. Аби було бажання

 • Семен 14/06/2013 - 23:31

  Усміхнуло ))) і нагадало дитинство )))) поклав два пальця на штекери вилки лампового телевізора і засунув у резетку крику і вою було хвилин 15 ))). Зато тепер знаю -ток може і здача дать )))).

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~