Окт
17

Як зняти електричний заряд конденсатора

електричний заряд конденсатораВ більшості схемах паралельно конденсатору ставлять резистор орієнтовно на 100 кОм. Може бути більший опір, а може і менший. На роботу він не сильно впливає. Але потрібно пам’ятати, що це тільки додатковий запобіжний засіб і на нього повністю покладатися не можна. Причини дві: резистор не завжди встановлюють, а якщо встановлюють, то він може перегоріти чи просто відійти через погану пайку. Кожного разу, при роботі в електроустановках чи схемах, де є конденсатор, треба перевіряти відсутність напруги. Електричний заряд конденсатора може триматися декілька діб.

У конденсатора є одна цікава особливість, після того як його розрядити, він знову починає сам заряджатися. Це зумовлено тим, що на діелектрику залишився заряд, який через певний час стікає на пластини. Тому, щоб зняти електричний заряд конденсатора, треба його розряджати в декілька етапів: один раз, потім через декілька секунд ще раз. Потім ще… Після такої нескладної процедури треба перевірити напругу вольтметром постійного струму, звичайний індикатор (на неоновій лампочці) нічого не покаже.

Конденсатор рекомендується розряджати через резистор або звичайну лампу розжарення (дехто рекомендує розряджати через резистор опором 100 – 200 Ом, потужністю 1 – 5 Вт. Дуже часто можна побачити, як розряджають його викруткою чи іншим металевим предметом (сам так роблю). Якщо струм короткого замикання невеликий, то нічого страшного в цьому немає. Але якщо конденсатор не витримає цей струм, то перегорить один з його виводів (в мене ще таке не траплялося). В будь-якому випадку, незалежно від наявності лампочок чи резисторів, заряд треба завжди знімати, якщо не маєте бажання прийняти його на себе.

Не треба забувати, що деякі деталі чи конструкції також мають властивості конденсатора. Сюди можна віднести кінескоп, лінію електропередач (відключену), телефонну лінію та інший довгий ізольований провідник.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “Як зняти електричний заряд конденсатора”

  • Леся 22/10/2011 - 15:41

    Не думаю, что мне это пригодится, но все равно – спасибо…

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~